Poole aasta jooksul on raudteedel toimunud 6 õnnetusjuhtumit
Avaldatud: 9 juuli, 20252025. aasta I poolaasta jooksul toimus liiklejatega kokku 6 õnnetusjuhtumit, millest 4 olid sõiduki ja rongi kokkupõrked ületuskohtadel ja 2 otsasõidud inimestele. Kokkupõrgetes hukkunud ja vigastatud puudusid. Otsasõitude tagajärjel sai 2 inimest vigastada. 6 õnnetusjuhtumist 1 leidis aset teises kvartalis, teatab Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA).
Õnnetusjuhtumitest 3 toimusid Harjumaal, 1 Raplamaal, 1 Ida-Virumaal ning 1 Valgamaal.
„Raudteel liiklejatega toimuvate õnnetusjuhtumite peamisteks põhjusteks on tähelepanematus raudtee ületamisel ja sõidukijuhtide valesti valitud sõidukiirus. Ülesõidukohale lähenedes peab autojuht arvestama võimaliku rongi tulekuga ja valima ilmastikuoludele vastava sõidukiiruse, mis võimaldab vajadusel ohutul kaugusel seisma jääda. Probleemiks on endiselt ka nutiseadmete ja kõrvaklappide kasutamine ning viibimine raudteel selleks mitte ettenähtud kohas,” selgitas TTJA raudteetalituse juhataja Kadi Zavadskis.
Esimese 6 kuuga on raudtee-ettevõtjate poolt fikseeritud ka 50 ohtlikku olukorda. Neist 8 juhul on osaliseks olnud jalg- või tõukerattur. Üks juhtum ratturiga realiseerus juunikuus kokkupõrkena, kus õnneks keegi vigastada ei saanud. Ka sellesuvine raudteeohutuse teavituskampaania „Tule tõukerattalt maha ja lase rong läbi”, mida veab eest Operation Lifesaver Estonia, tuletab meelde: ainus, kes saab raudtee ületamise liiklejale – sh ratturile – ohutuks muuta, on tema ise.
„Suvisel ajal, kui lapsed tavapärasest rohkem omapäi liiklevad, tasub lapsevanematel üle selgitada raudtee ületamisega kaasnevaid ohte ja rõhutada, kui oluline on raudtee ületamisel olla alati tähelepanelik ja ettevaatlik. Ikka selleks, et lapsed teaksid ohtude eest kaitsta nii ennast kui ka oma sõpru ja mängukaaslasi,” lisas Zavadskis.