Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Poola ähvardab sarnaselt Ühendkuningriigiga lahkuda Euroopa Liidust, kui neile surutakse peale kohtusüsteemi muutmist.

Poolas valitseva konservatiivse Õiguse ja õigluse erakonna esindaja Ryszard Terlecki ütles, et brittidele ei sobinud samuti Brüsseli diktatuur ja nad astusid liidust välja, vahendab Daily Mail.

Euroopa Komisjon teatas teisipäeval, et Poolale kehtestatakse trahvid, kui Poola ei muuda kohtusüsteemi. Ühtlasi on kavas peatada Poolale koroonatoetuste väljamaksmine.

Poola valitsuse pressiesindaja Piotr Mueller sama eitas kavatsust Euroopa Liidust välja astuda, märkides, et Poola ei käi Suurbritannia jälgedes.

Terlecki on ühtlasi valitseva erakonna parlamendifraktsiooni esimees. Opositsioon süüdistab nüüd Poola valitsevat erakonda kavatsuses viia riik Euroopa Liidust välja.

Poola kaitseks astus välja Ungari, mille justiitsminister Judit Varga süüdistas Euroopa Liitu Poola ründamises. Varga märkis, et Ungari toetab Poolat ja on solidaarne Poola sõpradega.

Ungari ja Poola on olnud viimastel aastatel liitlased Brüsseli ülemvõimu vastu. Ungari peaminister Viktor Orban kinnitas Poola presidendile Andrzej Duda’le, et Ungari toetab igakülgselt Poolat.

Euroopa Liit on külmutanud Poolale 36 miljardi euro suuruse koroonatoetuse väljamaksmise.

Viimased uudised