Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlvast tuleb ärevaid sõnumeid, et valimiste võitjat Reformierakonda ei lastagi võimu juurde ning seljad panevad kokku hoopis Kesk, sotsid ja IRL-i taustaga valimisliit Tuleviku Põlvamaa.

ERRi info kohaselt moodustavad Põlvas vallavalitsuse Keskerakond, SDE ja Tuleviku Põlvamaa, kellel on volikogus kokku 15 kohta. Täna allkirjastati juba koalitsioonileping.

See on suur muutus, sest viimased 4 aastat on Põlva valda juhtinud Reformi- ja Keskerakonna liit. Tookord 4 aastat tagasi võitis Põlvas valimised IRL, ent tookord tegid Reform ja Kesk samamoodi võitjale kambaka.

Põlva vallavanem Georg Pelisaar ütles intervjuus ERRile, et koostöö Reformiga kulges seni sujuvalt ja kõik eesmärgid said täidetud. „Poliitika on poliitika,” kommenteeris Pelisaar suunamuutust, „nüüd tehakse teistsugune koalitsioon.” Uue koalitsiooni eesmärk on Pelisaare sõnul veel paremat poliitikat teha.

Reformierakond sai valimistel Põlva suurvalla volikogus 8, Keskerakond 7, Tuleviku Põlvamaa 5 ning sotsid 3 kohta. Kokku on volikogus 27 kohta.

Uus Põlva suurvald moodustus käesolevate valimiste käigus Põlva linna ja valla ühinemisel tekkinud Põlva vallast, Mooste vallast, Vastse-Kuuste vallast, Ahja vallast ja Laheda vallast. Elanike arv on vallas 14 600.

Viimased uudised