Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tunnustusüritusel jagatud auhinnad, mille on valmistanud klaasikunstnik Eeva Käsper-Russak. Foto: Janek Marga

29. novembri õhtul toimus Siidrikoda OÜ uues tootmishoones Põlvamaa silmapaistvamate ettevõtete ning parimate vabakonna esindajate tunnustamine ühisel tänusündmusel.

Ettevõtteid tunnustati neljas kategoorias.

Põlvamaa Tõusev Täht on Savernas rulookardinaid valmistav ja ülikiirelt tellimusi täitev EZ Rulo OÜ. See on ruloosid tootev noor firma, mis teenindab kliente kvaliteeti ja kiirust silmas pidades.

2019. aasta Mastimänd on mööblidetaile valmistav Alcantra OÜ. Selle aasta Mastimänd asutati 2001. aastal. Pereettevõtte põhitegevusala on mööblidetailide tootmine. Kui algusaastatel oli Alcantra OÜ oma tegevuses tagasihoidlik, siis viimased aastad on ettevõte laienenud jõuliselt nii hoonetega, seadmetega kui ka uute toodetega. Firmas töötab 40 töötajat. Ettevõte toetab aktiivselt kohalikku sporditegevust.

Põlvamaa Pärli tiitli pälvis Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus. Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus on viimasel ajal teinud väga tugeva arengu tänu uuele juhile, kelle eesmärgiks on Taevaskoda turismiobjektina uutele kõrgustele tõsta.

Ettevõtluse Edendaja 2019 on OÜ Kanniku, juht ja omanik Aare Kannik. OÜ Kannik ning selle omanik on eeskujuks nii tegutsevatele kui tulevastele ettevõtjatele, kummutamaks müüti, et Kagu-Eestis saab ettevõtjana edukas olla vaid madalamat palka makstes kui metropolides. Firma on loodud 2003. aastal, seal on 20 töötajat, bruto töötasu kuus keskmiselt 2300 eurot.

Lisaks tunnustuse saajatele olid tunnustamisele esitatud nominendid: Tuuliku Reisid, OÜ Haameri talu Lihapood OÜ, Mooste Kalaköök OÜ, Lättekoda OÜ, Vetifor OÜ, Insecto OÜ, Talutoit OÜ- Tillu kohvik, Polar-Deko OÜ, Siidrikoda OÜ, Eltam OÜ, Coop Põlva, Külmsoo talu, Figuraata OÜ ning Martti ja Killu Kaleva.

Põlvamaa kodanikuühiskonna parimate tegijate ja tegude konkursile laekus 2019. aastal 18 ankeeti.

„Aasta kodanikuühenduse” kategoorias nomineeriti nelja ühingut: MTÜ Maaritsa, Vastse-Kuuste naisteklubi „Kolmapäev”, MTÜ Linte Tegusad ja MTÜ Põlvamaa Liikumine Kodukant.

2019. aastal enim silma paistnud ühinguks osutus MTÜ Linte Tegusad.

Räpina vallas Linte külas tegutsev ühing on kolme aastaga kogukonna seltsielu hoogsalt käima tõmmanud. Linte Tegusaid iseloomustatakse kui aktiivsete, rõõmsameelsete ja tegusate inimeste ühinguna. Ühingu suursündmuseks on augustikuus toimuv kogukonnafestival „Kõik koos, pidu hoos”.

„Aasta vabatahtliku” kategooriasse esitati Hanna-Grete Rüütli, Ahti Bleive ja Ene Lellep.

Kategooria võitjaks osutus Ene Lellep, kes algatas koostöös Tartu Ülikooliga Põlvas Väärikate Ülikooli.

Põlvamaal on palju sädeinimesi ja seda näitas ka esitatud kandidaatide arv. Marju Marga, Külli Vardja, Andu Hanson, Marge Trumsi, Mall Kõpp ja Kairi Kasearu on kõik oma piirkonnas hinnatud ja maakondlikult esiletõstmist väärt.

Põlvamaa „Sädeinimene” tiitli pälvis 2019. aastal Marge Trumsi. Marge Trumsi on Ruusa ning Pääsna küla üks juhtivatest külaelu edendajatest. 30 aasta jooksul on ellu viidud palju projekte, korraldatud erinevaid üritusi ja toodud lavale suvelavastusi.

„Aasta kodanikualgatus” on Eesti Külade XIII Maapäev Põlvamaal, mille korraldas MTÜ Põlvamaa Liikumine Kodukant koostöös paljude Põlvamaa küladega. Põlvamaal esmakordselt toimunud Eesti Külade Maapäeva „Tugev küla – tugev Eesti” raames külastasid meie maakonda ligi 300 inimest teistest maakondadest ja delegatsioone võtsid vastu 37 Põlvamaa küla. Maapäeva korraldamisse kaasas Põlvamaa Kodukant väga palju kohalikke vabatahtlikke, et külaliste ja Eesti Vabariigi presidendi vastuvõtmiseks kõik sujuks.

Kategooriasse esitati veel Räpina Avatud Noortekeskuse Euroopa Solidaarsuskorpuse projekti elluviimine Heiki Kolumbuse eestvedamisel, MTÜ Linte Tegusate kogukonnafestival „Kõik koos, pidu hoos”, MTÜ Jalgpalliklubi „Lootos” annetusprojekt ULME ja MTÜ Veriora Tsunfti käsitööaida avamine.

Õhtu läbiviijateks olid Roland Tokko ja Helena Maria Reisner. Muusikalised vahepalad esitas ansambel Titoks.

Kommentaarid

Viimased uudised