Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Reedel, 23. veebruaril kell 18 Põlva kultuuri- ja huvikeskuses toimuval Põlvamaa Omavalitsuste Liidu ja Põlva valla ühisel Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta vastuvõtul antakse maakonna kõrgeim autasu vapimärk üle maaeluminister Tarmo Tammele.

Põlva maakonna vapimärgi pälvib Tarmo Tamm – tema juhtimisel on Põlvas toimunud mitmed uuendused ja arengud nii varasemast ajast omavalitsusjuhina kui ka praegusel ajal maaeluministrina. Riigikogu liikmena on Tamm osalenud Põlva valla arendamises, ta on aktiivne Põlva kultuurielu toetaja ja Põlva eestkõneleja riiklikul tasandil.

Põlva maakonna teenetemärgi pälvivad:

Ruth Ruus – Põlvamaale ja Eesti Vabariigile pühendunud kodanik. Tema panus maakonna elu edendamisse on tema pika tööperioodi jooksul maakonna täitevvõimu asutustes alates Põlva rajooni Täitevkomitee aegadest kuni maavalitsuste tegevuse lõpetamiseni olnud märkimisväärne.

Reet Kappo – kauaaegne Põlva Keskraamatukogu direktor, kes on osanud ka valdkonna rasketel aegadel raamatukogu tööd tasakaalukalt juhtida. Kappo on arendanud välja väga hästi toimiva maakonna rahvaraamatukogude võrgustiku ning tema toetusel jõuavad raamatukogusse mitmed kultuurisündmused.

Heino Tartes – kes on oma silmapaistva töö ja tegevusega oluliselt kaasa aidanud nii Põlva maakonna kui ka Eestimaa arengule rahvakultuuri hoidmises, arendamises ja noorte kaasamises. Seda eelkõige lõõtspillide valmistamisel, mängimisel ja pillimängu õpetamisel.

Põlvamaa aukirja pälvivad: Esta Sokman, Linda Varul, Merle Pilliroog, Marika Klimberg-Hyötyläinen ja Ave Haamer.

 

Sündmusel antakse üle ka Põlva vallavanema tunnustus Aasta Tegija, mis antakse silmapaistva tegevuse või saavutuse eest 2017. aastal.

Muusikalisi vahepalasid esitavad  Põlva Muusikakooli laulusolistid ja vokaalansambel Kuninglik kvintett. Tunnustamisele järgneb Põlvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe ja Põlva vallavanema Georg Pelisaare vastuvõtt. Sündmus on kutsetega ja juubeliaasta peole on oodata ligi 400 külalist.

Viimased uudised