Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: PAK

Paides toimunud Haridusfestivalil said mitu Põlvamaa kooli tunnustuse kui ettevõtlikud koolid.

Paide Muusika- ja teatrimajas toimus 18. oktoobril Haridusfestival, kus jagati haridusprogrammi „Ettevõtlik Kool“ tunnustused ja kuulutati välja üle-eestilise edulugude konkursi võitjad. Haridusfestival on aasta  suurim ja oodatuim sündmus, nii õpilastele kui õpetajatele. Ainuüksi Põlvamaalt oli sel aastal oli festivalil osalemas üle 80 huvilise.

Haridusfestivalil kuulutatakse välja uued standardiseeritud koolid haridusprogrammi „Ettevõtlik Kool“ raames. Tänavu läbisid Põlvamaalt hindamise ja said baastasemega tunnustatud Kanepi Gümnaasium, Räpina Ühisgümnaasium ja Saverna Põhikool. Nimetatud koolides toimub standardiseeritud ettevõtlikkuse arendamine ja nüüdsest teeb selle kõigile nähtavaks seinatahvel kooli seinal ja lipumastis lehviv Ettevõtliku kooli lipp.

Saverna Põhikoolile oli see tähtis päev ka seetõttu, et nende edulugu „Kiiged kooli” oli nominent üle eestilisel edulugude konkursil „Õppimine on põnev” kategoorias „Parim koostöö partneriga”. Koolipere korraldas tuluõhtu, et koguda algkapital uue kiigeplatsi rajamiseks ning panustas iga klass endale jõukohase tegevusega.

Konkursi võitja selgitati edulugude kohapealse tutvustuse järgselt publiku hääletusega. Saverna Põhikool saavutas oma kategoorias II koha, auhinnaks 250€. Auhinnafondi eest hoolitses ettevõtlusõppe programm Edu&Tegu, mida finantseerib Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond.

Põlvamaa ettevõtlikud koolid on olnud väga edukad ja sellega eeskujuks teistele koolidele. „Ettevõtliku kooli“ võrgustiku tegevust maakonnas korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus. Kui on huvi programmiga liituda võiks ühendust võtta ettevõtluskonsultant Diana Plaksoga.

Maakondliku võrgustiku tegevusi toetatakse Euroopa Liidu meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“.

Rohkem infot haridusporgrammi „Ettevõtlik Kool” kohta leiab: www.evkool.ee.

Kommentaarid

Viimased uudised