Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Väravavaht Eston Varusk ja võitluslik meeskondlik kaitse aitasid Põlva Serviti Balti liigas võidule Minski SKA üle. Foto: Helin Potter

Käsipalli Balti liigas peeti pühapäeval vahelejäänud kohtumine liiga endiste võitjate Põlva Serviti ja Minski SKA vahel. Võõrsil Valgeneve suurklubile kuue väravaga kaotanud Eesti meister sai kodusaalis magusa revanši tulemusega 28:27 (12:11) ning avas tänavuses Balti liigas võiduarve.

Servitil puudus haiguse tõttu kapten Kristjan Muuga, vastased kasutasid väga säästlikult oma tänavuse hooaja parimat snaiprit Julian Giriki ja kogenud koondislast Ivan Brovkod. Reedel noppis SKA võõrsil võimsa 30:22 võidu tiitlikaitsja Riihimäe Cocksi üle.

Mängu algul olid põlvalased suurtes raskustes palli väravasse saatmisega, sest esimesest kuuest sooritatut pealviskest ei maandunud Valgevene koondise puurivahi Aleksei Kišovi selja taha ükski. Põlvalaste õnneks ei tabanud oluliselt paremini külalisedki ning kuuendaks minutiks oli seis 2:1.

Kaks minutit hiljem seadis Henri Hiiend jalule 3:3 viigi. Harjumatul paremsisemise positsioonil heas hoos olnud Hiiend viskas veel kaks väravat ja viis Serviti ette 5:3. Kaitse saadi hästi toimima, suurepäraseid tõrjeid tegi Eston Varusk ning 14. minutil tuli Hiiendi väravast 7:4.

Võimalusi oli enamakski, kuid seisul 10:7 peatas Kišov kahel korral järjest Henri Sillaste kiirrünnaku. SKA sai lähemale, mänguseis 11:9 püsis tablool koguni kuus minutit, sest Kišov ja Varusk olid jätkuvalt tõrjetujus. Vaheajaks vähenes võõrustajate edu minimaalseks ja Serviti juhtis 12:11.

Ülljo Pihuse kaks tabamust teise pooltunni algul kasvatasid vahe kolmeväravaliseks, kuid kangelase mantli võttis õlgadele jälle Kišov, kes tõrjus Mathias Rebase karistusviske ja peatas Alfred Timmo läbimurde. Kuigi Timmo tegi 41. minutil seisuks 17:14, tuli kaks minutit hiljem viik ning Vjatšeslav Bohhan viis kahe järjestikuse väravaga SKA 19:17 ette.

Pihuse ja Timmo täpsete visete järel oli uuesti jalul viik ning jätkus ülimalt haarav ja põnev mäng. Kord oli üks meeskond ühega peal, siis teine. Viimast viit minutit alustati 24:24 viigiseisul, ent SKA läks kohe ette. Tribüünilt kostunud hüüde „poisid, võtke ennast kokku” järgi põlvalased käitusidki.

Timmo ja Otto Karl Kont viisid uuesti juhtima Serviti ning Varusk tegi imelise tõrje. Korraks tuli veel 26:26 viik, kuid Sillaste ja Hiiend aitasid kodumeeskonna kahega ette, kui mängida jäi poolteist minutit. SKA suutis kaotusseisu vähendada minimaalseks ja omas 18 sekundit enne lõpuvilet karistusviset, ent 19-aastane Jan Sobko saatis selle posti.

Serviti sai magusa 28:27 võidu ja avas nii tänavusel Balti liiga hooajal võiduarve. Võitjate kasuks viskasid Sillaste ja Hiiend viis väravat ning Pihus, Timmo ja Tõnis Kase kolm. Vastaste täpseim oli Sergei Šilovitš kuue tabamusega. Eesti meistril on A-alagrupis viis silma, kuid paiknetakse viimasel, kuuendal kohal.

Palju võib veel muutuda, sest rahalistesse raskustesse sattunud A-alagrupi liider Zaporožje ZTR teatas turniirist loobumisest. Mis Ukraina klubi senistest ja tulevastest mängudest edasi saab, otsustab Balti liiga juhtkond järgmisel nädalal.

„Väga võitluslik mäng meie poolt, müts maha meeste ees – häälestatus oli väga hea! Võidu tõid ühest küljest kindlasti meeskondlik kaitse ning Eston Varuski hea töö väravasuul. Aga teisest küljest oli päris kõvasti õnne ka, kas või vastaste viimasel rünnakul,” tunnistas Serviti peatreener Kalmer Musting.

„Esimene võit sel hooajal Balti liigas kolme viigi kõrvale, aga eks ole pea kõik eelmised kohtumised olnud sarnase süžeega ehk tasavägised. Tänagi juhtisime pikka aega, aga teisel poolajal leidsime end korduvalt kaotusseisust. Vastaste väravavaht tegi muljetavaldava esituse, jätsime kümmekond üks-üks olukorda realiseerimata,” analüüsis Musting.