Võitluslikus Serviti – Kehra mängus said võidu põlvalased ja tõusid uueks liigaliidriks. Foto: Helin Potter

Käsipalli meeste meistriliiga 17. voor algas mõlemal vaheturniiril ühe olulise kohtumisega. Tugevamas nelikus alistas Põlva Serviti kodus HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 32:24 (16:12) ning tõusis uueks liidriks. B-vaheturniiril oli Aruküla/Audentes 24:23 (13:10) üle SK Tapast ning kerkis veerandfinaali viivale kuuendale kohale.

Põlvas sai kodumeeskond 2:0 ja 3:1 edu, aga siis spurtis Kehra ning Andrei Vahnovitš viis liigaliidri seitsmendal minutil 4:3 juhtima. Järgmised seitse minutit olid külalised aga väravata ja Servitil tegid skoori kogenud pallurid. Anatoli Tšezlovi, Kristjan Muuga ja Henri Sillaste väravate abil mindi 8:4 ette.

Kehra võitles, kuid Serviti skooris täpsemalt. 24. minutil tegi Mario Karuse 13:8 ja Sillaste neli minutit hiljem juba 15:9. Kehra lõpetas poolaja tugevalt ning puhkama saadi pärast David Mamporia tabamust seisul 16:12. Teise pooltunni algul jäid põlvalased agressiivses mängus korduvalt vähemusse, kuid lähemale kui kolm väravat vastased ei saanud.

42. minutil taastas Sillaste kuueväravalise eduseisu, ent Kehral oli veel sisu. Esmalt vähendasid Martin Nerut ja Kaspar Lees vahet, siis tõrjus Mikk Aasmaa Sillaste karistusviske ning kui Tšezlov veel kolmanda kaheminutilise karistuse eest eemaldati, tuli Dmõtro Jankovski viskest 24:21.

Viimased kümme minutit domineeris aga Serviti ja sai tähtsa 32:24 võidu. Tiitlikaitsja tõusis võrdsete punktide juures Kehrast mööda uueks liidriks tänu paremusele omavaheliste mängude väravate vahes. Vaheturniiri lõpuni jääb kolm mängu, kusjuures uuesti kohtutakse viimases voorus Kehras.

Serviti poolel said käe valgeks kõik 14 väljakumängijat! Sillaste viskas seitse, Muuga, Martin Grištsuk ja Henri Hiiend neli väravat. Kehra poolel jäi Vahnovitši arvele kuus tabamust, Jankovski lisas viis ning Mamporia ja Lees neli väravat.

B-vaheturniiril kohtusid seni võrdselt kaheksa punkti peal olnud Aruküla/Audentes ja SK Tapa. Meistriliiga parim snaiper Vahur Oolup avas skoori ja esimene veerandtund möödus täpselt sama mudeli järgi – Tapa läks ühega ette, aga Aruküla viigistas.

Kaimar Lees tabas 15. minutil oma kasvatajaklubi vastu juba kolmanda karistusviske, kohe tulid veel väravad Mihkel Mitilt ja Markus Kaselt ning kodumeeskond juhtis 8:6. 22. minutil tegi Karl Martin Kiis seisuks 11:8 ja viimasel minutil Lees juba 13:9, kuid Endrik Jaanise tabamuse järel tulid vaheajaks tabloole numbrid 13:10.

Seisul 14:11 hakkas juhtuma – Mikola Naum tõrjus Leesi karistusviske, võõrustajad jäid kahemehelisse vähemusse, Oolup, Ivary Volkov ja veel kord Oolup tabasid ning seis oli viigis. Juhtima Tapa siiski ei saanud, sest nemadki kogusid eemaldamisi, mida kohtumise lõpuks määrasid kohtunikud kahe tiimi peale 11.

Aruküla/Audentes sai 41. minutil uuesti kolmeväravalise edu, kuid Tapa võitles lõpuvileni. Viis minutit enne lõppu juhtisid arukülalased 23:20, siis tabas Marten Saar, veidi hiljem Raimond Himma ning viimase minuti tiksudes tuli Oolupi viskest 23:23. Otsustava värava viskas aga Aleksander Kesküla ning kodumeeskond sai magusa 24:23 võidu!

Kolmanda järjestikuse võidu võtnud Aruküla/Audentes tõusis veerandfinaali viivale kuuendale kohale. Lees viskas võitjate kasuks kuus, Rauno Kopli viis ja Mitt neli väravat. Kaotajate poolel tabas Oolup kaheksa ja Saar viis korda.