Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Juubeldav Serviti. Foto: Merlin Raudkett/ Põlva Käsipalliklubi

Täna otsustas valitsev Eesti meister Põlva Serviti oma eurosarja saatuse üle. 2. ringi korduskohtumises võõrustati Hollandi klubi JD Techniek Hurry-Upi, keda võideti võõrsil nädal aega tagasi tulemusega 25:21 (13:11). Sel korral oli Põlva klubi vastasest parem lausa 9 väravaga, saavutades 36:27 (17:13) võidu. Koondtulemusega 61:48 edeneb Serviti edasi järgmisesse ehk 3. eurosarja ringi.

Magus triumf kodus
Otsustava kordusmängu skoori avas Serviti, kui avavärava viskas Kermo Saksing. Kodus 4 väravaga kaotanud Hurry-Up näitas selle peale kihvi ning läks mitmel korral ühe väravaga juhtima. 6. mänguminutil oli Hollandi klubi ees isegi 2 väravaga, seisuks 5:3. Mathias Rebase ja Alfred Timmo duo viigistas seisu ning Hendrik Varuli värav viis kodumeeskonna taas ette. Väravavahi Eston Varuski tõrjed hoidsid palli Serviti väravasuust eemal ning sellega oli Hurry-Upi hoog vaibunud. Samaaegselt oli Serviti oma mängu taas käima saanud. 10. minutiks oli Serviti juhtimas seisuga 7:5 ja 15. minutil skooriga 11:9. 20. minutil, mil Serviti juhtis 13:12, ähvardas Hurry-Up taas viigiga. Liidripositsiooni külalisvõistkond kätte ei saanud, sest Jürgen Rooba, Rebane ja Timmo viskasid 24. minutiks seisuks 16:12. Esimene poolaeg lõppes skooriga 17:13.

Serviti 4-väravaline edu oli teise poolaja 6. minutiks vähenenud 2-väravalise edu peale. Selle taastasid 38. minutiks Rooba ja Arturs Meikšans. Ent paar minutit hiljem kordus sama stsenaarium, kui vahemaa vähenes jällegi 2 värava peale, misjärel viisid Serviti 4 väravaga juhtima Varuli ja Rooba tabamused. Tõeline spurt algas Servitil 40. minuti keskpaigas, mil 4-väravaline vahemaa kasvas 50. minutiks 8 värava peale skooriga 30:22. Kohtumise avavärava visanud Kermo Saksingu sulest pärines ka kohtumise viimane värav, tähistades Serviti 9-väravalist võitu skooriga 36:27.

Serviti resultatiivseimad mängijad olid Jürgen Rooba 11 väravaga, Alfred Timmo 6 väravaga ja Hendrik Varul 5 väravaga.

„Saame kindlasti rahul olla tulemusega. Natukene oli ette teada, et vastasel on tihe võistlusgraafik ja et see võiks töötada meie kasuks. Samuti näitasid kõik mängud, et 2. poolajal 45. minuti kandis vajuvad nad ära. Eks täna oli samamoodi. Esimese poolaja mängisid nad korralikult,” kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting. „Meie ridadest oli väravavaht Eston Varusk jätkuvalt selle seeria üks võtmemängijatest. Korraliku mängu tegid ka Jürgen Rooba, Alfred Timmo ja Hendrik Varul.”

Serviti jääb ootama 3. ringi loosi, mis toimub lähinädalate jooksul.

Serviti eurosarja kohtumised
19.10. Holland 20:00 (Eesti aja järgi) JD Techniek Hurry-Up – Põlva Serviti (21:25)
26.10. Mesikäpa Hall 17:00 Põlva Serviti – JD Techniek Hurry-Up (36:27)