Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Reelika Riimand (PPA)

Täna, 15. detsembril möödub 28 aastat tulevahetusest Järvamaal Mäo ristis, milles hukkus kaks politseinikku ja kolmas sai raskelt vigastada. Täna mälestavad Politsei- ja piirivalveameti (PPA) ja Kaitsepolitseiameti töötajad Mäo mälestusmärgi juures teenistuskohustuste täitmisel hukkunud politseinikke ja piirivalvureid.

PPA peadirektori Elmar Vaheri sõnutsi on iga kolleegi surm kaotus politsei- ja piirivalveametile ja kogu Eestile.

„Taasiseseisvunud Eestis on teenistuskohustusi täites hukkunud veerandsada politseinikku. Tänu nende tööle, suurtele tegudele ja pühendumusele on Eesti riik täna vaba, turvaline ja hoitud. Iga selline olukord, kus meie inimesed hukkuvad tööülesandeid täites, treeningu käigus või sinna sõites, peab panema PPA juhte ja kogu organisatsiooni teistmoodi mõtlema ja tegutsema. Tegutsema selle nimel, et sarnaseid traagilisi sündmusi tulevikus ära hoida,“ ütleb Vaher.

Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul mõistame aastakümnete taguseid traagilisi sündmusi meenutades, kui oluline ja ohtlik on korrakaitsjate töö ning kui palju turvalisemas Eestis me tänu neile täna elame.

„Politseinikud on ühiskonna turvatunde hoidjad ja eeskujuks kõigile. Ennastsalgava tööga on politseinikud loonud eeldused selleks, et elame täna palju turvalisemas Eestis. Riigi ja rahvana oleme tänulikud, et meil on selline politsei ning tunnustuse kõrval on parim viis seda tänutunnet näidata tagades meie korravalvuritele tasemel töötingimused ja väärikas tasu,“ märgib Läänemets.

Täna õhtul kell 17 auvahtkonna ülesrivistamisega algaval mälestustseremoonial asetavad siseministeeriumi asekantsler Raivo Küüt, PPA peadirektor Elmar Vaher ja Kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu hukkunud politseinike mälestusmärgi juurde pärja ning sõnavõtu teeb PPA kaplan Priidu Ellam.

Tseremooniale järgneb kell 18 Paide Püha Risti kirikus algav jumalateenistus ja mälestuskontsert „Inimeseks olemine“. Jumalateenistust viivad läbi PPA peakaplan Valdo Lust, kaplanid Priidu Ellam ja Tuuli Raamat ning EELK Paide Püha Risti koguduse õpetaja Andres Tšumakov.

Kontserdil astuvad üles Koit Toome ja Nele-Liis Vaiksoo koos Tallinna politseiorkestriga. Dirigeerib Riivo Jõgi. Kontsert on tasuta ja kuulama on oodatud kõik huvilised.

Järvamaal Mäos asuv mälestusmärk püstitati traagiliselt hukkunud Järva liikluspolitseinike Marek Lemmingu ja Argo Kivi mälestuseks, kes 15. detsembril 1994. aastal koos kolleegide Janek Tšeljadinovi ja Väino Neidoga peatasid Mäos dokumentide ja koorma kontrolliks veoauto KAMAZ. Veoauto koormaks oli eelmisel päeval Tallinnast röövitud alkohol. Koorma ülevaatuse ajal väljus veoautost Andrei Iljuhhin, kes avas politseinike pihta tule. Marek Lemming hukkus sündmuskohal, Argo Kivi suri teel haiglasse, Janek Tšeljadinov sai tulevahetuses raskelt vigastada, Väino Neido pääses ainsana vigastusteta.

Taasiseseisvunud Eestis on teenistuskohustuste täitmisel hukkunud 25 politseiametnikku.

Viimased uudised