Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõuna päästekeskus

Siseminister ja valitsemisala asutuste juhid leppisid kokku, et politseinike, päästjate ning päästekorraldajate palgad tõusevad järgmisel aastal vähemalt 50 eurot. Palgatõusuks on ette nähtud ligi 6,9 miljonit eurot.

„Politseinike ja päästjate palgatõus on jätkuvalt meie prioriteet ning hoolimata pingelisest eelarvest suutsime eesliini töötajate palka tõsta,“ ütles siseminister Mart Helme. „Pidasime tähtsaks, et päästjate ja häirekeskuse töötajate positsioon, võrreldes Eesti keskmise palgaga, ei tohi halveneda. Ka politseinike eesliinile ja piirivalvuritele suutsime tagada peaaegu Eesti keskmise palgatõusu,“ täpsustas minister.

Helme lisas, et politseinike ja päästjate palgad jäävad prioriteediks ka edaspidi. „Me ei ole oma senisest eesmärgist loobunud. Juba järgmise aasta eelarvearuteludel teen taas valitsusele ettepaneku tõsta päästjatele palka vähemalt Eesti keskmiseni ning patrullpolitseinike, piirivalvurite ja päästekorraldajate palka 1,2 kordse Eesti keskmiseni,“ ütles siseminister.

Uuel aastal tõuseb päästjate palk keskmiselt 6 protsenti ehk 60 eurot. See tõstab päästjate uue keskmise põhipalga 1061 euroni. Patrullpolitseinikel ja piirivalvuritel tõuseb palk 65 eurot, mis teeb keskmiseks tõusuks 4,6 protsenti. See tähendab, et politseiametnike miinimumpalk suureneb 1280 eurolt 1345 euroni. Päästekorraldaja põhipalk tõuseb keskmiselt 5,7 protsenti ehk 63 eurot, mis tähendab, et nende keskmine palk tõuseb seniselt 1106 eurolt 1169 euroni.

Minister rõhutas, et palk suureneb ainult eesliini töötajatel. Asutustes töötavatel juhtidel ja administratsioonil palka ei tõsteta. „Tublid on kõik, kuid tänases olukorras peame tegema valikuid. Seetõttu on praegune palgatõus suunatud ainult neile, kes teevad piltlikult öeldes põllul tööd. Kui jätta kõrvale keskmised numbrid, siis kõik eesliini töötajad võivad uuest aastast arvestada vähemalt 50 eurose palgatõusuga,“ lisas Helme.

Politseinike, päästjate ja päästekorraldajate järgmise aasta palgatõusuks on ette nähtud ligi 6,9 miljonit eurot. Selle moodustab riigieelarvest eraldatud 5,2 miljonit eurot ning asutustes tehtud ümberkorraldustest vabanenud 1,7 miljonit eurot.

Viimased uudised