Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Infrapuna kaamera pilt. Allikas: PPA

Ööl vastu esmaspäeva käivitas politsei Harjumaal Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealal Jussi loodusrajal otsingu leidmaks 52-aastast metsa eksinud meest. 

Ida-Harju politseijaoskonna grupijuht Sander Leinberg rääkis, et kell pühapäeva õhtul kell 22.35 helistas häirekeskusesse inimene, kes oli kella seitsme paiku koos sõbraga seenele läinud. Sõber aga metsast tagasiteed ei leidnud ning kadus. „Helistaja oli oma jõududega kadunud sõpra otsinud ligemale kolm tundi, kuid tulutult. Paraku ei olnud eksinud 52-aastasel mehel kaasas ka telefoni,” selgitas Leinberg.

Politsei alustas koheselt inimese otsimisega ning selleks kaasati ka kopter. „Otsinguala oli soine ning alale ligipääsetavus halb. Samuti oli äärmiselt tugev vihm ning halb nähtavus, mistõttu oli otsimine esialgu raskendatud. Umbes peale 40 minutilist otsimist õnneks halb ilm vaibus ning saime kasutusele võtta infrapuna kaamerad,” selgitas Leinberg.  Leidmisele aitas kaasa asjaolu, et mees kuulis kopterit ning tuli lagedamale alale, kus hoolega oma valge seeneämbriga vehkides otsijate tähelepanu tõmbas.

Mees vintsiti helikopteri pardale ning transporditi Suur-Sõjamäe baasi. Sealt toimetas kiirabi ta tervisekontrolliks haiglasse.

Tänavu juunist on politsei üle Eesti saanud ühtekokku üle 50 teate metsa eksinud inimestest. Enamus juhtumitest on lahenenud kiirelt ning inimesed leidsid tee metsast välja kas omal käel, telefonitsi juhendades või patrullsõiduki sireenide abil. Mõned otsingud vajasid täiendava ressursi kaasamist, mil eksinud inimest otsiti lisaks teenistuskoerte, drooni või suurema otsingumeeskonna abil.

Politsei tuletab seenelistele meelde:

  • Võta alati kaasa täislaetud akuga mobiiltelefon – eksides saad endale kiirelt abi kutsuda, helistades 112 ja vajadusel saab politsei asukohta positsioneerida.
  • Ütle alati kellelgi, kuhu ja kauaks lähed.
  • Võta kaasa valge ämber – valget värvi ämbrit on värvilisel maastikul kõige parem märgata ja muust loodusest eristada.

Viimased uudised