Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Päästeamet

Viimasel põhja kriisikomisjoni istungil said Harjumaa kohalikud omavalitsused ülevaate 14. mail toimuvast ohuteavituse käivitamisest Kaitseväe õppuse Siil raames. Päästeamet rõhutas veel üle, et tegu on testiga ning ohuteavituse sõnumite saamine ja sireenide käivitamine ei eelda Eesti elanikelt tegevusi ning tavapärane elu läheb edasi. Päästeamet koos partneritega mõõdab Tallinna ja ka Tartu, Pärnu ning Narva erinevates punktides sireenide kuuldavust.

Kolmapäeval, 14. mail kell 15.00 käivitatakse kaitseväe õppuse Siil raames kogu Eestis esmakordselt ohuteavituse terviksüsteem. Ühtegi päriselulist olukorda sellega läbi ei mängita ning inimestele reaalset ohtu ei ole.

Riikliku ohuteavituse käivitamisel saavad inimesed testsõnumi läbi mitme erineva kanali: mobiilirakendustes „Ole valmis!” ja „Eesti äpp”, SMS-teavitusena mobiiltelefonidesse, tekstiribana Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) telekanalites ETV ja ETV+, veebilehel err.ee ja mobiilirakenduses „ERR Uudised“. Lisaks käivitatakse sireenid 22 asulas.

Vaatamaks, et sireenide arvutuslik kuuldavus ka päriselt paika peaks, mõõdavad 14. mail päästeameti ja partnerasutuste esindajad müramõõtjatega helitaset muuhulgas ka Tallinnas. Kogutud tulemused tulevad kasuks sireenivõrgustiku tulevikuarendusteks.

Põhja päästekeskuse juht ja kriisikomisjoni esimees Marko Rüü märkis, et viimastel istungitel on teemaks olnud sündmused, mis mõjutavad kogu Eestit. Viimane neist oli näiteks Mandri-Euroopa elektrisüsteemiga liitumine. „Enne järgmisel kolmapäeval toimuvat üleriigilist ohuteavituse terviksüsteemi testimist oli hea võimalus täpsustada ka sellega seonduvaid üksikasju,” ütles Marko.

Lisaks päästeametile tutvustasid Sotsiaalkindlustusamet ja Eesti Punane Rist enda kriisivalmidust ja rolli kriisides, Terviseamet rääkis eesseisvatest õppustest ja siseministeerium käsitles viimaseid elanikkonnakaitse valdkonna arenguid.

Regionaalsete kriisikomisjonide peamine ülesanne on koordineerida asutuste tegevusi hädaolukordade ennetamisel ja nendeks valmistumisel ning elutähtsate teenuste toimepidevuse tagamisel vastavalt kohalikus omavalitsuses, maakonnas, regioonis või üle riigi.

Viimased uudised