Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Õpilased riigikogus. Foto: Lõunaeestlane
Võru Kesklinna kooli 8a klassi õpilased kohtusid eile kolmapäeval, 14. detsembril Isamaa ministrite ja riigikogu liikmetega.
Haridusministriga arutati kooli puudutavaid küsimusi. Minister Tõnis Lukas kutsus üles õpetaja elukutset valima.
Justiitsminister Lea Danilson-Järgiga tuli jutuks e-sigareti teema  8a õpilased ütlesid, et nende klassis pole see teema, kuna nad on suitsuvaba klass.
Riigihalduse ministrilt Riina Solmanilt ja välisminister Urmas Reinsalult küsiti, kas ministri töö on huvitav.
Riigikogu liikmetelt küsiti samuti, kas töö on huvitav ja kuidas näeb välja päevaplaan.
Isamaa esimees ja riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder tõi välja, et tööpäev sarnaneb koolipäevaga: riigikogu liikmed osalevad komisjonide töös ja riigikogu istungitel.
Jutuks tuli ka jalgpalli-MM  ja uuriti, kes võidab. Tarmo ‘Kojamees’ Kruusimäe vastas, et tema lemmik Inglismaa langes välja ja Seeder vastas, et üks neljast võidab. Enim pakuti Prantsusmaad ja Argentiinat.
Riigikogu maja töökorda tutvustas riigikogu liige ja Isamaa peasekretär Priit Sibul. Õpilased said istuda riigikogu liikmete kohtadel ja käia kõnepuldis. Huvilised said käia ka Pika Hermanni tornis.
Päev jätkus Superministeeriumis, kus õpilased said ülevaate majast ja töökorrast. Maja tutvustas minister Riina Solmani nõunik Tarmo Piirmann.
Oma tööd tutvustas Rahandusministeeriumi kommunikatsiooniosakond. Minister Solman andis ülevaate oma tööst ja vastas õpilaste küsimustele.
Õpilaste tagasisidest tuli välja, et päev riigikogus ja superministeeriumis oli huvitav ja äge.

Viimased uudised