Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Amuuri leopard: Loomaaia foto

Laupäeval, 26. oktoobril kell 11-15 kutsub Tallinna loomaaed taas iga-aastasele kõrvitsapeole. Kõrvitsapäev rikastab loomaaialoomade toidulauda ja keskkonda ning pakub neile erksavärvilise söögivilja näol põnevat uudistamist. Tänavune kõrvitsasaak on taas rekordiline: kui eelmisel aastal saabus loomaaeda ligi 20 tonni kõrvitsaid ja sahvritesse jäi veel veidi ruumi, siis sel aastal on sahvrid heade inimeste poolt saadetud kõrvitsatest pilgeni täis.

Ainuüksi kullerite abiga on teele pandud märkimisväärselt rohkem kõrvitsaid kui eelmisel aastal ning saabuvate kõrvitsate kogus aina kasvab. Suure töö raskete kõrvitsate kohale toomisel on teinud kullerfirma DPD Eesti AS. Nende kaasabil on erinevatest Eestimaa paikadest loomaaeda saabunud ligi 100 erinevas suuruses saadetist. Kuna kõrvits säilib hästi, siis saavad loomad maiustada seni, kuni saaki jätkub, kasvõi kevadeni välja. Lisaks kõrvitsatele on abivalmid abilised loomaaia poole teele pannud ka porgandeid, peete ja teisi hästisäilivaid köögivilju.

Kõrvitsapeol serveeritakse loomadele toitu tavapärasest huvitavamal moel, mis pakub ka külastajatele põnevat vaatepilti: kes kaevub kõrvitsasse, kes veeretab seda kui palli, kes astub kõrvitsa lihtsalt puruks, et oleks mugavam suhu pista. Loomade toitmist saadavad loomaaiatöötajate kommentaarid. Tegemist on järjekordse loomade elukeskkonna rikastamise päevaga Tallinna loomaaias, mis lõpetab kõrvitsakasvatamise hooaja.

Loomaaed tänab kõiki heategijaid märkimisväärse panuse eest loomaaialoomade toidulaua ja elukeskkonna rikastamisel.

Kõrvitsapeo kava:
11:00 jääkarud
11:30 kullimäe asukad: ilvesed, kotkad ja kakud
12:00 takiinid ja lakklambad
12:15 lõvid ja jaapani makaagid
12:30 väikese troopikamaja asukad
13:00 suure troopikamaja elanikud
13:30 pesukarud, amuuri leopard, euroopa naarits
14:00 emaelevandid ja surikaat elevandimajas
14:15 ninasarvikud ning isaelevant õueaedikutes
14:30 kõrvitsasupp peolistele paksunahaliste maja ees

Korraldajal on õigus teha kavas muudatusi.

Üritusel osalemine on loomaaia piletiga. Kassad suletakse õhtul kell 17, kuid loomaaed on jalutamiseks avatud kuni kella 19-ni. Piletiinfo.

Info sündmuse kohta kodulehel.

Viimased uudised