Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: rms Roland Kalviste

Kaitsevägi ja Viljandi linnavalitsus korraldasid 8. novembril Viljandis Vabaduse platsil tasuta kogupereürituse Kõikide laste isadepäev, kus olid esindatud kaitseväelased maa-, mere- ja õhuväest.

„Isadepäeva ürituse õnnestumisele on pandud väga palju ressurssi ja aega. Kaitseväe juhataja, kaitseminister ja sotsiaalminister omavahelise vestluse tulemusena ja konsulteerides terviseametiga jõudsid järeldusele, et üritust on võimalik teha siin Viljandis ja tehes seda ainult õues, mitte mingeid tegevusi sisealadel. Samuti võttes kasutusele kõikvõimalikud isikukaitsevahendid,“ ütles kaitseväe küberväejuhatuse ülem kolonel Andres Hairk.

Varasematel aastatel on suur osa Kõikide laste isadepäeva ürituse programmist toimunud siseruumides. Sel korral viidi kogu tegevus terviseameti juhiste kohaselt novembrikuist ilma trotsides välialadele, et oleks võimalik tagada inimeste hajutatust. Päeva jooksul esinesid Trad.Attack! ning Inga Tislar koos kaitseväe orkestriga. Ürituse alal jagati tasuta ühekordseid näomaske ning külastuspunktides tagati käte desinfitseerimise võimalus.

„Kõikide laste isadepäev ajaloolisel Viljandi Vabaduse platsil oli igati edukas. Südantsoojendav oli näha rõõmsaid lapsevanemaid ja ka noori, kellest sirguvad meie tulevased riigikaitsjad. Tänan kõiki koostööpartnereid ja Viljandi rahvast ürituse sõbraliku ja tervisele võimalikult ohutu keskkonna tagamisel,“ ütles kolonel Hairk.

Kaitseväest olid üritusel esindatud 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, merevägi, õhuvägi, erioperatsioonide väejuhatus ja värbamiskeskus. Lisaks olid üritusel maanteeamet, päästeamet ning Kaitseliidu Sakala maleva naiskodukaitsjad, noorkotkad ja kodutütred. Näha sai ka Kaitseliidu tellimusel Eesti sajandaks sünnipäevaks ehitatud ajaloolist soomusautot „Estonia“.

Sündmuse avasid riigikogu aseesimees ja Viljandi linnavolikogu esimees Helir-Valdor Seeder, Viljandi linnapea Madis Timpson ja kaitseväe küberväejuhatuse ülem kolonel Andres Hairk. Tantsuetteastetega tõstsid külastajate tuju JJ-street tantsukool, Viljandi gümnaasiumi rahvatantsurühmad, tantsustuudio Dance Dream ning Viljandi Huvikooli tantsurühmad. Lisaks olid väljapanekutega esindatud Viljandi Kunstikool ja Viljandi Linnaraamatukogu. Päeva juhtis kaitseliitlane leitnant Raivo E. Tamm.

Kõikide laste isadepäev on kaitseväe eestvedamisel toimuv traditsiooniline kogupereüritus, mis toimus juba 19. korda. Möödunud aastal toimus üritus Rakveres. Viljandis on Kõikide laste isadepäeva korraldatud ka 2008. aastal.

Viimased uudised