Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuigi peaminister Jüri Ratas saatis oma PR-mehest emissari Tartusse tselluloositehase projekti päästma, polnud sellest suuremat abi: Mäggi, kes muidu on suutnud musta valgeks rääkida jäi seekord hätta ja terve valitsus pika ninaga. Nii et selle, tselluloositehase-jageluse varju jäi isegi tasuta bussisõit, Keskerakonna peamine valimislubadus.

Rahvas jääb mäletama seda, kuidas Keskerakond seoses tselluloositehasega inimeste arvamustest teerulliga üle sõitis. Nii nagu mäletatakse Eesti NSV viimast peaministrit Bruno Sauli selle järgi, et tahtis hakata vägisi fosforiiti kaevandama. See oleks tollal tähendanud terve Virumaa üles sonkimist. Polnud ime, et pärast seda sündisid Isamaalised laulud, mis rajasid tee Eesti iseseisvusele.

Ilmselt ei tahtnud Ratas samasse ämbrisse astuda ja tõmbas pidurit. Et mitte päris oma toetust ära süüa, loobuti tselluloositehase vägisi ehitamise plaanist. Ehk lõunaeestlased said suure võidu: 0:1 peaministri kahjuks.

Juba siis oli selge, et ilma vastuseta see asi ei jää. Et valitsus lajatab vastu. Ja vastukäik tuli ruttu. Kuigi Ratas oli lõunaeestlastele lubanud, et sünnitusosakondi hoitakse veel käesoleval aastal lahti, siis nii ei läinud. Lõuna-Eesti sünnitusosakonnad said eelmisel nädalal oma rahataotlusele äraütleva vastuse.

Teadmiseks, Valga sünnitusosakond juba pandi kinni. See käis nagu filmis: osakonna juht sai aumärgi rinda ja saadeti pensionile. Osakond ise läks rahapuudusel hingusele juba mai keskpaigas. Nüüd ootab sama saatus 1. oktoobrist ka Põlva haigla sünnitusosakonda. Kuigi Põlvale on lubatud leida lisaraha tuleva aasta eelarvest, on eelneva valguses tõenäoline ka Põlva sulgemine. Juba sünnitajad jooksevad laiali, sest ei taha ebakindlas olukorras Põlva peale lootma jääda. Jääb ainult Võru, aga sellegi puhul ei teata, kui kauaks.

Nii et seis on tasavägine 1:1. Kui tõmmata paralleel spordi, näiteks jalgpalliga, siis otsustavates matšides seis viiki jääda ei saa. Kui kumbki pool lisaväravat ei löö, siis tulevad penaltid. Peaministri meeskonnas juba Mäggi hiilib ringi ja otsib võimalusi, kuhu saaks lüüa. Lõunaeestlased omalt poolt annavad samuti jalgadele valu, nagu on tehtud juba viimased paarkümmend aastat.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised