Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei/ Raigo Pajula

President Alar Karis kohtus Kadriorus peaminister Kaja Kallasega, kes teatas riigipeale senise valitsuse tagasiastumisest seoses uue Riigikogu tööle hakkamisega. Arvestades Reformierakonna, Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kokkulepet moodustada uus koalitsioon, tegi president Karis Kaja Kallasele kui valimised võitnud Reformierakonna esimehele ettepaneku uue valitsuse moodustamiseks.

President Karise sõnul on kuu aega kestnud võimuliidu moodustamise kõnelused näidanud kolme erakonna ühist tahet koos valitseda. „Seda on kinnitanud mulle ka kõik asjaosalised, kellega olen rääkinud. Neil kolmel erakonnal on parlamendis tugev enamus – 60 häält. Seega ei vaja ma kahte nädalat otsustamiseks. Pealegi arvan, et uus valitsus peab tööle asuma võimalikult kiiresti, sest palju on teha,” sõnas president Karis.

„Nimetan Riigikogu valimised võitnud Reformierakonna esimehe Kaja Kallase peaministrikandidaadiks ja palun tal esineda parlamendis ettekandega tulevase valitsuse moodustamise aluste kohta. Loodan, et Riigikogu annab Kaja Kallasele volitused valitsuse moodustamiseks,” lausus riigipea.

President Karis kohtub homme Reformierakonna, Eesti 200 ja sotsiaaldemokraatide nimetatud ministrikandidaatidega, kes läheksid tööle enda jaoks uude ministeeriumi. „Pärast neid kohtumisi saan nimetada – loodetavasti rahuliku südamega – uue valitsuse ametisse,” lisas ta.

Viimased uudised