Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Päikesel on võime meie tuju tõsta, keha D-vitamiiniga varustada ja anda nahale mõnus jume. Samal ajal varitseb päikesevalguse taga nähtamatu oht: ultraviolettkiirgus ehk UV-kiired, mis kahjustavad nahka ka siis, kui me seda kohe ei märka. Kahjuks levib endiselt palju väärarusaamu, mis panevad inimesi päikesekaitset valesti kasutama või sellest sootuks loobuma. Just seetõttu on oluline teada, millised väited põhinevad tõel ja millised on pelgalt kahjulikud müüdid.

Müüt nr 1: Kui taevas on pilves, ei pea kreemi kasutama

Paljud arvavad, et UV-kiirgus on probleem vaid päikesepaistelisel päeval, kuid see ei vasta tõele. Uuringud on näidanud, et isegi kuni 80% UV-kiirtest pääseb läbi pilvede. See tähendab, et ka sombusel päeval, mil päike silmaga nähtav ei ole, võib nahk saada kahjustada. Just seetõttu rõhutavad dermatoloogid, et päikesekaitset tuleks kasutada iga päev – sõltumata ilmast. Hommikune päevakreem või jumestuskreem võiks sisaldada SPF-i, eriti kui plaanid päev läbi väljas toimetada. Tundlikule nahale sobivad hästi Avene tooted, mis ühendavad õrna koostise ja usaldusväärse UV-kaitse. Need on loodud nii, et igapäevane kaitse oleks lihtne, meeldiv ja tõhus – ka pilvise ilma korral.

Müüt nr 2: Päikesekaitse on oluline ainult rannas käies

Tõsi on see, et rannas päevitamine suurendab päikesepõletuse riski, kuid UV-kiired mõjuvad nahale ka igapäevatoimetuste käigus. Olgu selleks hommikune jalutuskäik, lõunane autosõit või õhtune aiatöö – nahk on avatud kiirgusele ka lühikese aja jooksul. Eriti tähelepanelik tasub olla kevadel ja suvel, kui päike on tugevam ja varjud lühemad. Ka talvel, eriti lume peegeldava pinna tõttu, võib UV-kiirgus olla üllatavalt intensiivne. Seega ei ole päikesekaitse ainult rannakaaslane, vaid igapäevane nahahoolduse osa.

Müüt nr 3: Tume nahk ei vaja päikesekaitset

Melaniin, mis annab nahale tooni, pakub tõepoolest teatud tasemel kaitset UV-kiirguse eest. Kuid see kaitse on osaline. Ka tumedama nahaga inimesed võivad päikese käes põleda ja neil võib tekkida nahavähk või hüperpigmentatsioon. Päikesekahjustused ei pruugi olla kohe nähtavad, kuid mõju nahale kuhjub aastate jooksul. Seepärast peaksid kõik – sõltumata nahatoonist – päikesekaitset kasutama. Eriti näopiirkonnas, kus nahk on õhem ja tundlikum.

Müüt nr 4: Mida kõrgem SPF, seda pikemalt võib päikese käes viibida

SPF ehk päikesekaitsefaktor viitab sellele, kui kaua võib nahk teoreetiliselt päikese käes olla ilma põletust saamata. Näiteks SPF 30 tähendab, et kaitse on umbes 30 korda tugevam kui ilma kreemita. Kuid praktikas sõltub kaitse efektiivsus ka sellest, kui ühtlaselt ja millal kreem nahale kantakse. Kreemi tuleks uuendada vähemalt iga kahe tunni tagant, samuti pärast ujumist, higi pühkimist või tugevat higistamist. Unustada ei tohi ka seda, et isegi SPF 50 ei kaitse 100% ulatuses. Seega ei saa päikesekaitsekreem olla ettekääne terve päev otsa otsese päikese käes viibimiseks.

Tõhusad lahendused: Avene tooted tundlikule nahale

Tänapäevased päikesekaitsetooted on väga erinevad sellest, mida mõned aastad tagasi poelettidel näha võis. Rasvased ja kleepuvad koostised on asendunud kergesti imenduvate ja naha hingamist võimaldavate tekstuuridega. Prantsuse apteegikosmeetika bränd Avene paistab silma oma teaduspõhiste toodetega, mis sobivad eriti hästi tundlikule ja reaktsioonialtile nahale. Nende päikesekaitsekreemid sisaldavad Avene termilist allikavett, mis aitab rahustada ja niisutada nahka. Erinevad kaitsefaktorid, spetsiaalsed valemid lastele, näole ja kehale – valik on lai ning hästi läbimõeldud.

Päikesekaitse pole ainult ilumaailma moevool, vaid oluline samm tervema naha suunas. Müüdid ja väärarusaamad võivad tekitada kahju, mida oleks saanud lihtsate igapäevaste harjumustega vältida. Tea tõde, vali sobiv toode ja kasuta seda regulaarselt – nii tagad, et päike toob rohkem rõõmu kui muret. Su nahk tänab sind juba täna, aga veel enam aastate pärast.

Viimased uudised