Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Issanda Muutmise Püha ehk Paasapäeva tähistatakse täna 19. augustil Obinitsas kõikidest nõuetest kinni pidades.

Ühe kohal käinud isiku väitel ei pääsenud ilma tõendita isegi surnuaiale ema haua peale.

Setomaa valla kodulehel on märgitud, et püha pidama tulles peab kaasa võtma koroonaviiruse vastu vaktsineerimist või koroonaviiruse läbipõdemist tõendavad dokumendid ning nii päevasele jumalateenistusele ja ristikäigule kui ka õhtusele Paasapäiva Simmanile pääseb kehtiva testitulemusega. Testide tegemine on korraldatud ka kohapeal.

Kehtivad nõuded

Üritusel alale sisenemisel on vajalik tõendada COVID-19 haiguse läbipõdemist või COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimist või negatiivset testitulemust. Aktsepteeritud on nii digitaalsel- kui ka paberkujul tõend. Oluline on, et tõendi loomise algatab inimene ise patsiendiportaalis nende andmete pealt, mis tervishoiutöötaja on tervise infosüsteemi saatnud. Patsiendiportaalis on võimalus luua EL digitaalne COVID immuniseerimine tõend, EL digitaalne COVID (negatiivse) testi tõend või EL digitaalne COVID läbipõdemise tõend. Immuniseerimise tõend kehtib vaid juhul, kui tõendil on märge „immuniseerimine lõpetatud”. Vastasel juhul tõend ei kehti.

Kohapeal testimise võimalus

Kellel eelnimetatud tõenditest ühtegi ette näidata pole, on võimalus ennast kohapeal testida. Testimist korraldab tervishoiuteenuse osutaja OÜ Ennetaja. Võimalik teha ainult testi, mis võetakse ninast. Testi tulemus selgub 10 minuti jooksul. Test maksab 10 eurot ja tasuda saab nii sularahas kui ka kaardiga.

Korraldajad tagavad osalejatele võimalused käte desinfitseerimiseks. Üritusel on soovituslik kanda maski. Haigustunnustega inimesi üritusele ei lubata.

Viimased uudised