Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Otepää päästekomando

Möödunud nädala kolmapäeva õhtul põles Otepää vallas asunud Ari Dubini kodutalu. Legendaarne muusikamänedžer ja tema abikaasa viibisid sellal Riias, kus neid ootas ees puhkusereis Tenerifele. 

Ari edastas sotsiaalmeedias järgmise sõnumi:

Lugu järgmine. Ingel on järgmine nädal sünnipäev ja me tavaliselt sõidame kuskile. Ei viitsi jamada passide ja võõra rahavahetusega, otsustasime sõita nädalaks Tenerifele. Ei mingit sügavat mõtet- lihtsalt olla ära. Homme hommikul pidime lendama Milano kaudu Tenerifele ja arvasime, et on tark sõita Riiga täna, et rahulikum oleks. Jõudsime ilusti kl 8 õhtul Riiga hotelli aga tuli ärev telefonikõne Inge emalt. Panime autole hääled sisse ja kohe tagasi. Kodus ootas meid 10 autot aia taga. Pilt on suht kole, sest maja enam pole- kõik põles maha, vaid müürid ja korsten. Mis teha, elame edasi, koer on elus terve, ema viidi Tartu kiirabisse kontrolli, eks homme saame Ta sealt kätte. Asjad on ainult asjad aga hävinud on Eesti bänditegemise tükk ajaloost- pildid, dokumendid, Ivar Sipra arhiiv jne jne. Usun , et enamus tahab meile Ingega vaid head soovida ja selle eest tänan ette. Pole mõtet helistada ja küsida, kuidas see juhtus? Me ei tea, homme hommikul tuleb ekspertiis. Nüüd oleme Arula Külalistemajas ja üritame magada. Kui on midagi pakilist või tööalast, siis helistage, muidu paluks mingi aeg rahu. Olge terved.

Lõuna päästekeskus edastas asja kohta järgmise sõnumi:

Eile pääses 88-aastane Meegaste küla naine tänu naabri kiirele tegutsemisele halvimast, kuid tema kodu muutus kahjuks kasutuskõlbmatuks. Tänaseks on meie inspektor välja selgitanud, et tuli sai alguse tuhast, mis hoone garaažiosas asuvasse plastvanni valati. Tuha sees olid tõenäoliselt peidus söetükid, mis süütasid anuma ning põlengukuumus süütas omakorda ümbruse.

Päästeprofid tuletavad meelde: tuhk pane alati tulekindlast materjalist anumasse ning aseta süttivatest materjalidest eemale. Enne äraviskamist lase tuhal korralikult jahtuda, sest söed võivad ämbrisse pandud tuhas hõõguda mitu päeva.

Viimased uudised