Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Monika Otrokova

Uus kooliaasta algus toob Otepää valla haridusellu rõõmsaid hetki. Puka lapsed saavad uue koolimaja ning esmakordselt alustab Otepää vallas kooliteed 61 last.  

„See õppeaasta on eriline aasta meile kõigile, Puka lapsed saavad asuda õppima uude, kaasaegsesse koolimajja, mida väga pikalt on oodatud,“ sõnas Otepää vallavanem Jaanus Barkala. „Lisaks sellele saab ka Puka noortekeskus uued, remonditud ruumid ja Puka Kunstikool jätkab oma tegevust Puka kultuurimaja teisel korrusel.“

Otepää Muusikakool tegutseb nüüd ka Keeni Põhikoolis. Huvi on olnud suur ning Keenis alustavad õpilased õppimist klaveri ning kitarri erialadel.

Otepää vald toetab 1. klassi minejaid 100 euroga. Nn „ranitsatoetust“ makstakse Otepää valla elanikuna registreeritud ja 2021. aasta septembris Otepää valla üldhariduskoolide 1. klassi minevatele lastele.

Õpilaste arv hetkeseisuga:

Otepää Gümnaasiumis läheb 1.klassi 36 last, gümnaasiumi 10.klassi läheb õppima 28 õpilast.  Kokku õpib Otepää Gümnaasiumis ligi 400 õpilast.

Pühajärve Põhikoolis asub esmakordselt õppima 9 last, kokku õpib 114 last.

Keeni Põhikoolis alustab 1.klassis kooliaastat 9 õpilast, kokku õpib 101 last.

Puka Kooli 1.klassi läheb 7 õpilast, kokku õpib 80 last.

Otepää valla erakoolis – Audentese Spordigümnaasiumi Otepää filiaalis on 10. klassi minemas 13 õpilast, kokku õpib 42 õpilast.

Otepää Muusikakoolis õpib kokku 91 last.

Kooliaasta algus on tähtis ka valla kõige pisematele – Otepää Lasteaias tervitab uut õppeaastat 167 last. Pühajärve Põhikooli lasteaias on 48 last, Puka Kooli lasteaias 27 last, Keeni Põhikooli lasteaias 45 last.

Viimased uudised