Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Otepää valla aasta isa Enn Kärson. Foto: Monika Otrokova

Laupäeval, 13. novembril toimus Otepää kultuurimajas pidulik aasta isa tunnustamisüritus. Otepää valla aasta isa tiitli pälvis viie lapse isa ja kaheksa lapse vanaisa Enn Kärson.

Kokku laekus valla aasta isa konkursile neli kandidaati: Enn Kärson, Jorma Riivald, Neeme Jääger ja Tiit Priidik.

Aasta isa Enn Kärson elab Puka piirkonnas. Koos pereema Marisega on rajatud kaunis Söödi talu Komsi külla. Ennul ja Marisel on väga tugevad ja traditsioonilised peresidemed. Nende kodu mahutab iga pereliikme, kes koju naaseb, ja ruumi jagub veel sõpradele ning sugulastele. Kõik on alati teretulnud sõbralikku perre! Jõuluõhtul kogunevad laua äärde viis last ja kaheksa lapselast. Enn on mänginud suurt rolli ja olnud eeskujuks oma laste elukutsete valikul. Pereisa on neile süstinud nii spordi- kui ka ettevõtlusepisiku, tema lapsed on tegevad ettevõtluses ja spordis. Enn õpetajana on olnud eeskujuks ka kohalikele noortele. Puka koolis töötades osales ta suviti õpilasmalevates, kus ta oli komandör. Taasiseseisvunud Eestis tekkis Ennul võimalus luua oma ettevõtte – AS Jumek. Ettevõte on kasvanud suureks mööblifirmaks, mis müüb oma toodangut nii Eestis kui ka paljudes riikides. AS Jumek annab tööd üle viiekümnele inimesele. Rahvaspordiüritustel on ettevõte aastaid toetanud auhindadega. Pereisa on alati positiivne, rõõmsameelne ja abivalmis. Oma sõbraliku suhtumisega hoiab ta mööblifirma pere koos. Ta julgustab noori edasi õppima. Iga päev ei ole päikseline. Tuuled ja tormid ei ole suutnud lahutada kokkuhoidvat Ennu ja Marise peret. Puka kogukond on pikka aega nautinud Kärsoni pere tugevust ja rõõmsameelsust.

Valla aasta isa nominendil Jorma Riivaldil on kolm last. Jorma Riivald on pärit Otepäält. Ta töötab Otepää Kultuurikeskuste juhina ja on Otepää vallavolikogu liige. Jorma on väga ettevõtlik, ta oskab vägesid juhtida nii kodus kui ka tööl. Kõik, mis ta ette võtab, teeb pühendumisega. Ta on ise öelnud, et lapsed annavad talle jõudu. Lapsed ise ütlevad, et nende issi on maailma parim issi. Lapsed ja nende heaolu on tema jaoks kõik. Isaks saamine on toonud esile tema helgema, haavatavama poole. Koos käiakse matkamas, kalal, ratastega sõitmas, teatris, peetakse kanu, valmistatakse süüa, tehakse lõket, käiakse saunas, õpitakse ujuma, niidetakse muru(lapsed koos issiga murutraktoril), sõidetakse rongiga, sest neile lihtsalt meeldib rongiga sõita jne. Kui tehakse pahandust, siis nende kodus alati räägitakse ja arutatakse lastega, sest head lapsed – need kasvavad vitsata! Ta on loonud endale ülitoreda ja armastava perekonna, kes hindab kõrgelt oma kodukanti ja inimesi.

Valla aasta isa nominent Neeme Jäägeril on kolm last. Ta töötab Parmet Ehituses CNC operaatorina ja on põline Sangaste elanik. Neeme on olnud oma kolmele lapsele väga inspireeriv ja toetav isa. Juba väiksest peale on ta motiveerinud oma lapsi püüdlema aina kiiremini, kõrgemale ja kaugemale. Ta on toetanud rasketel hetkedel ja innustanud mitte alla andma, pidanud lastega maha pikki inspireerivaid vestlusi ning õpetanud elutarkuseid. Ta on alati olnud kõrval olulistel hetkedel ning leidnud aega, et oma laste jaoks tähtsatest üritustest osa võtta. Poistele on ta juba väikesest peale süstinud sisse pisiku tehnoloogia ja masinate vastu. Ei ole harv nähtus,  kui Neeme koos oma poistega koduõuel kõrvuti autosid putitab! Ta on väga tegus isa – koos lastega on ta teinud kodus etendusi ning neid ülesse filminud, lastega koos kokanud, näidanud koostöös abikaasaga lastele igal suvel erinevaid Eesti paiku ja matkanud rabades, treeninud koos lastega (jooksmine, rulluisutamine), viinud lapsi suurtele messidele ja loonud paljusid muid imelisi mälestusi.

Valla isa nominent Tiit Priidikul on viis last. Tiit Priidik elab Pukas ja töötab keevitajana. Kui küsida miks just Tiit võiks olla aasta isa, siis – Tiit on isa suure tähega. Tema jaoks on alati olnud lapsed esikohal. Ta on nende jaoks alati olemas, isegi kui see tähendab poole tööpäeva pealt koju minekut. Ta on nendega alati suurima rõõmuga. Poistega jagavad nad ühiseid huve meisterdamises ja kalapüügis. Väiksematega laeni klotsitornide ladumise vastu pole tal ka kunagi midagi. Laupäevaõhtused multikad on ka kindlasti lastega koos vaadatud ning pühapäeva hommikul võib ka kordusi koos nendega vaadata! Alati aitab ka ta alevi lapsi kasvõi ratast parandada. Pole tal ka probleemiks võtta hoida naabrite lapsi ja nendega mängida. Tiit Priidik on kõige suurem tugi mehena ja isana.

Aasta isasid tunnustasid Otepää vallavalitsuse liige Valdur Sepp ja Otepää naisseltsi esinaine Ene Raudsepp. „Palju õnne kõigile, kes täna on aasta isa nominendiks esitatud, imetlen kõiki aasta isa konkursile esitatud kandidaate, sest nemad on osanud hoida oma laste hingekeele võtmeid kindlas kohas, et lapsed on tublid ja hakkajad,“ ütles Valdur Sepp.

Aasta isa ja nominendid said mälestuseks Ave Kruusmaa kujundatud kaunid meened. Kontsert-osas musitseerisid Merle ja Heidi Soonberg. Humoorikat vahepala pakkus LendTeatri etendus „Päev isaga“. Kõik aasta isa nominendid pidid vastama ka konksuga küsimustele ning lahendama meisterdamisülesandeid. Isade iseloomustused luges ette kultuurikeskuste loomejuht Kaidi Pajumaa videosilla vahendusel.

Aasta isa tunnustamissündmuse korraldas Otepää Kultuurikeskused – Otepää kultuurimaja.

Otepää valla aasta isa tiitel antakse igal aastal kontsertaktusel ühele isale, kelle peres kasvab laps või lapsed, kes saavad kodunt armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust. Aunimetuse väljaandmise eesmärk on väärtustada isa ja isadust, tunnustada mehe rolli laste kasvatamisel. Aasta isa tiitlit annab välja Otepää naisselts koostöös Otepää vallavalitsusega.

Viimased uudised