Otepää valla aasta ema on Inga Kotkamäe
Avaldatud: 10 mai, 2025Täna laupäeval 10. mail peeti Sangaste kultuurimajas emadepäeva kontsertaktus, kus kuulutati välja Otepää valla aasta ema. Aasta emaks sai Otepää Gümnaasiumi põhikooli matemaatika õpetaja, aktiivne Naiskodukaitse liige Inga Kotkamäe.
Inga Kotkamäel on kaks poega ja kaks lapselast. Tema kohalolek, hool, armastus ja toetus on pere jaoks olnud hindamatu väärtusega. Ta on alati olemas, olgu vajadus praktilise abi, hea nõu või lihtsalt sooja embuse järele. Tema soe süda ja hoolivus loovad tunde, et ükski mure pole liiga suur ja ükski rõõm ei jää jagamata. Oma lastelaste jaoks on ta tõeline kalliskivi, mängukaaslane ja väga hea eeskuju ning õpetaja. Väljaspool koduseinu on ta eeskujuks väga paljudele lastele aidates neil kasvada teadmiste ja headuse poole töötades õpetajana. Ta on väga kannatlik ja siiras ning on pühendunud õpetaja.
Inga Kotkamäe ütles tiitlit kätte saades, et see tiitel ei kuulu ainult talle. „See tiitel kuulub kõigile meile, emadele, kes me iga päev hoolime, armastame tingimusteta, oleme eeskujuks ning anname jõudu ka siis, kui meil endil on raske,” lisas ta.
Aasta ema kandidaadiks esitati kokku viis ema – lisaks Inga Kotkamäele Merike Kase, Ester Mõts, Mari-Anne Pikk, Marily Sotnik.
Emasid tunnustasid Otepää vallavolikogu esimees Rein Pullerits, vallavanem Jorma Riivald ja Otepää Naisseltsi esinaine Ene Raudsepp.
Kontserdil esinesid Keeni Põhikooli laulutüdrukud (juhendaja Kristina Saar), segarahvatantsurühm Kõvvera Kõdara (juhendaja Tiina Kukk), ning memmede tantsurühm Rõõmurullid, (juhendaja Katrin Kõiv). Koosviibimine jätkus ühises kohvilauas.
Kõik emad said Helen Ilvese poolt valmistatud keraamilised meened ning Otepää valla tänukirjad. Aasta ema sai lisaks sama kunstniku poolt tehtud keraamilise vaasi „Pesapuu”.
Aasta ema aunimetust annab välja Otepää Naisselts koostöös vallavalitsusega. Otepää valla emadepäeva tunnustamisürituse korraldasid Otepää Kultuurikeskused, Sangaste kultuurimaja ja Otepää Naisselts.
Otepää valla aasta ema nominendid:
Merike Kase on Otepää Lasteaia õppejuht, tal on kaks last. Eesti Raamatu Aasta ja emakeelepäeva puhul ilmus tema esimene lasteraamat „Kelmikas kevad”, pühendatud tema tütardele. Merike on näidanud eeskuju, kuidas ühendada emadus ja töö: naastes vanemapuhkuselt, on ta lisaks igapäevatööle korraldanud lasteaiaüritusi ja hoidnud Otepää Lasteaia tegemisi avalikkuse ees. Kodus pakub ta lastele avastamis- ja katsetamisrõõmu, kasvatab taimeaeda ja hoolitseb lemmikloomade eest. Ta osaleb aktiivselt kogukonnaelus, käib lastega rahvakombeid hoidmas ning leiab aega ka enda jaoks, osaledes treeningutel ja nautides kirjandust.
Ester Mõts on lasteaiaõpetaja Otepää Lasteaias, tal on kaks last. Ta on töötanud Otepää Lasteaias alates 1999. aastast, alustades õpetaja abina ja saades hiljem õpetajaks. 2016. aastal pälvis ta tunnustuse heade töötulemuste eest, 2020 sai Otepää valla aasta õpetaja tiitli ja 2023. aastal toodi esile staažika töötajana. Ester ei pelga tööd: vajadusel viib liikumistegevusi ise läbi. Ta on tagasihoidlik, ei kurda ja seab pere esikohale. Kodus on ta loonud tööprobleemidest vaba tsooni. Ester on läbinud CAP koolituse, et ennetada laste väärkohtlemist. Ta on koolitanud koolieelikuid, kuidas end ohtude eest kaitsta ja öelda julgelt „ei”. Tema töö aitab luua turvalisemat kogukonda nii lasteaias kui väljaspool.
Mari-Anne Pikk on Otepää lasteaias asendustöötaja, tal on kolm last. Ta on lõpetanud Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia eriala ja Eesti kunstiakadeemia stsenograafia eriala. Mari-Anne õppis vahetusüliõpilasena Prahas nukunäitlemist ning täiendas end eelmisel aastal lapsehoidja ja lasteaiaõpetaja assistendi koolitusel. Lastega tegutsemine on talle loomulik. Ta panustab aktiivselt lasteaia ellu: meisterdas laada jaoks jõuluehteid ja küpsetab maitsvaid hapusaia ning ciabatta’t. Samuti on ta hoolekogu liige. Mari-Anne eelistab asendustööd alalisele kohale, et jääks piisavalt energiat oma kolme lapse jaoks. See näitab tema pühendumust emana. Vabal ajal käib ta lastega jalutamas, rattaga sõitmas, meisterdab, joonistab, teeb jõusaalitrenni ning harrastab talisuplemist.
Marily Sotnik tegutseb perefirmas Käterma iluteenindajana. Marily on alati sõbralik ja rahulik. Kui lapse rühmas on vaja appi tulla, pakub ta alati lahkelt oma abi, ka tööpäeva keskel. Tervist hoiab Marily rühmatrennide, suusatamise, kõndimise ja maratonidel osalemisega. Teda huvitab aiandus ja aia kujundamine. Marily osaleb aktiivselt valla ja Pilkuse küla üritustel. Koos lastega käib ta rattaga sõitmas, koduhoovis mängimas, orienteerumispäevakutel, ujumas ja mängib lauamänge. Tihti külastatakse ka vanavanemaid Pringis ja Otepääl.