Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Jorma Riivald. Foto: Monika Otrokova

Alates 1. märtsist 2018 ühendatakse Otepää valla senised kultuuriasutused uueks asutuseks – Otepää Kultuurikeskused, mida hakkab juhtima Jorma Riivald.

Otepää vallavolikogu võttis oma 18. jaanuari istungil vastu otsuse, mille kohaselt Nõuni kultuurimaja, Puka rahvamaja, Sangaste seltsimaja ja Otepää kultuurikeskus ühendatakse üheks kultuuriasutuseks – Otepää Kultuurikeskused. Otepää Kultuurikeskused allüksustena hakkavad tegutsema ühises kultuuriruumis Otepää kultuurimaja, Puka kultuurimaja, Sangaste kultuurimaja, Nõuni kultuurimaja.

Loodav kultuuriasutus annab suurema võimaluse koos ja ühiselt planeerida erineva iseloomuga kultuurisündmusi kogu vallas.

Loodava Otepää Kultuuriasutused juhataja Jorma Riivald on sündinud ja kasvanud Otepääl. Ta on lõpetanud Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli ning täiendanud end Mainori Kõrgkoolis õppides ettevõtluse aluseid. Jorma on üle Eesti tuntud kokk, BBQ meister ning mitmete edukate toitlustusettevõtete käivitaja ja juht. Jorma juhtimise all on olnud restoranid Mr. Jakob, Vidrik, kohvik Elsa ja Vaksali kohvik Tartus, mis kõik on olnud silmapaistvad ja edukad ettevõtted. Mr. Jakob on pikka aega olnud Eesti Maitsete TOP 50-ne seas ja kuulunud mitmeid aastaid järjest edukate Eesti ettevõtete hulka. Eelmisel aastal omistati Jorma poolt juhitavale ettevõttele Eesti Tööandjate Keskliidu poolt parima väikeettevõttest praktikakoha auhind. Auhind on suur tunnustus ja märk heast personali juhtimisoskusest. Hetkel on Jorma ettevõtete aktiivsest juhtimisest taandunud ja Otepää vallavolikogu liige.

Hingelt peab Jorma ennast loominguliseks inimeseks, kes armastab kultuuri. Heaks eelduseks kultuuriasutuste juhtimisel on tema väga suur kogemus juhina eraettevõtluses. „Minu kireks on nii ettevõtlus, kui ka toiduvalmistamine, mis on ju samuti kunst. Siiani olen aktiivselt tegelenud Eesti toidukultuuri arendamise ja propageerimisega. Nüüd aga soovin ka anda oma panuse Otepää kultuuriruumi arengusse“ sõnas Jorma Riivald.

Kultuuriasutuste vedama hakkamine on Jorma jaoks tõeline väljakutse, mida ta võtab väga tõsiselt. „Minu esimeseks ülesandeks on leida enda kõrvale loomejuht, kellega koos on plaanis värskendada kultuuriruumi. Ma olen selle otsuse väga põhjalikult läbi mõelnud ja kui ma midagi ette võtan, siis pühendan end sellele ning keskendun alati maksimaalse tulemuse saavutamisele,“ lisas Jorma Riivald. „Pean praegustest kultuuritöötajatest väga lugu ning loodan, et saame ühise koostööna rikastada meie kultuuriruumi.“

Otepää Kultuuriasutused juhataja Jorma Riivald asub ametisse 1. märtsist 2018.

Viimased uudised