Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Helen Kirsi. Foto: Monika Otrokova

Otepää vallavalitsus kuulutas selle aasta kevadel välja Otepää Muusikakooli direktori konkursi. Konkursile laekus kolm kandidaati. Otepää Muusikakooli direktoriks sai senine muusikakooli direktori kt Helen Kirsi.  

Helen Kirsi on pärit Rakverest. Ta on lõpetanud Rakvere Gümnaasiumi, Heino Elleri nimelise Muusikakooli, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia koolimuusika erialal ja Eesti Muusikaakadeemia muusikapedagoogika magistrantuuri.

Helen Kirsi on Otepää Muusikakoolis töötanud 2015. aastast alates lauluõpetajana. Muusikakooli direktori kohuseid asus ta täitma 2018. aasta sügisel. Helen mängib viiulit, klaverit ja laulab rockansamblis Desert Queen.

Helen Kirsi märkis, et muusikakooli juhtimine on kahtlemata väljakutse – nõnda väikeses koolis on kõik töötajad kõikvõimalikes ametites, alates koolipsühholoogist kuni sekretärini välja, lisaks veel oma eriala. Peab suutma olla paindlik ja loominguline. „Mulle meeldivad väljakutsed ja enese ületamine vahel ka inimvõimete piiril kõikudes,“ ütles Helen Kirsi. „Olen vahepeal selline nö vanakooli õpetaja – karm ja nõudlik, eeldades tohutut pühendumist oma instrumendile. Lauljana olen mõistnud, et tehnika, segatud ausa emotsiooniga, on see, mis laval mõjub ja keerulistest olukordadest välja aitab tulla.“

Helen Kirsi leidis, et nii üldhariduskoolis kui ka muusikakoolis õpetatakse eelkõige inimeseks olemist ja loovust. Oma isiklike eeskujudega, olles ise isiksused, saavad õpetajad näidata, kuidas on võimalik toimetada, kuidas muusika avardab meeli. „Muusikakoolis õppimine arendab tõepoolest erinevaid oskusi, läbi selle saavutame oma eesmärgid: toetada noori ja luua nende ümber turvalise keskkonna, täis loovust, vastutust, kohustust, rõõmu ja armastust. Ja ehk mõne õpilase jaoks luua hoopiski elukutse,“ lisas Helen Kirsi.

Otepää Muusikakool on asutatud 1975. aastal. Muusikakoolis on võimalik õppida klaverit, akordioni, viiulit, erinevaid vask- ja puupuhkpille, klassikalist ja elektrikitarri. 2015. a sügisel taaskäivitati lauluõpe.

Viimased uudised