Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Seekordne Lõuna-Eestis toimuv suurõppus Siil 18 on senistest ulatuslikum. Kaasatud on kohalikud omavalitsused ning kavatsetakse harjutada ka elanikkonna evakueerimist.

Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili ütles Postimehele, et tänavusel Siilil mängitakse esmakordselt läbi laiapindse riigikaitse harjutus, see tähendab, et õppusesse on lisaks kaitseväele, kaitseliidule ja politseile kaasatud ka tsiviilstruktuurid, teiste seas kohalikud omavalitsused. „Seekordse õppuse käigus on kavas harjutada ka elanikkonna evakueerimist,” lisas Kiili.

Elanikkonnale käskluste andmiseks on harjutatud juba valjuhäälditega mööda linna sõitmist Tallinnas, Tapal, Rakveres, Kundas, Jõhvis, Sillamäel, Narvas, Paides, Türil, Tartus, Võrus, Valgas, Tõrvas, Viljandis, Sauel, Pärnus, Kuressaares, Haapsalus, Kärdlas, Paldiskis ja Keilas.

Seekordsel Siilil on suur roll Kaitseliidul, mis toetab sõjalises tegevuses kaitseväge ning hübriidsõja vastases tegevuses politsei- ja piirivalveametit. Eraldi tähelepanu on suunatud Kaitseliidu korrakaitseüksuste kasutamisel piirikontrolli tugevdamisel ja objektikaitsel. Siilile on kaasatud ka vanglateenistuse eriüksus, mis osaleb vastutegevuses.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) valmisoleku ja reageerimise büroo juht Marti Magnus ütles, et PPA läheb 4. mail üle kriisiaegsele juhtimisstruktuurile. PPA harjutab koos Kaitseliiduga piiride valvamist ja objektide kaitset. Õppus annab ülevaate, kuidas saab Kaitseliit PPAle toeks olla.

Magnus märkis, et õppuse ajal teeb politsei ka oma tavapärast tööd ehk kontrollib sõidukijuhtide kainust ja teeb tavapäraseid reide. Magnus lisas, et inimeste igapäevaelu ei tohiks õppuse ajal olla segatud ning hädaabinumbrile 112 helistades saab välja kutsuda nii politsei, päästjad, kui ka kiirabi.

Viimased uudised