Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Küllap on Narva ja Kohtla-Järve juhtidel samasugune hirm nagu Venemaa presidendil Putinil: et kui anda opositsioonile natukenegi rohkem hapnikku, siis võib see kiiresti seada ohtu nende endi võimulpüsimise, märgib ajalehe Põhjarannik peatoimetaja Erik Gamzejev Vikerraadio päevakommentaaris.

Gamzejev kirjutab, et mõlemas linnas võtsid võimulolijad endale kõik volikogu komisjonide esimeeste ja aseesimeeste kohad, kaasa arvatud revisjonikomisjoni, mille eesotsas peaks hea tava järgi olema opositsioon.

Kohtla-Järvel võimul olevad keskerakondlased on öelnud, et nad tulevad opositsiooni abitagi väga hästi revisjonikomisjoni tööga toime. Narva keskerakondlased on põhjendanud opositsiooni tõrjumist nende „halva käitumisega“ valimiskampaania ajal.

Opositsiooni sellise kohtlemise tagamõte on Gamzejevi arvates soov tekitada vastaspooles lootusetu tuuleveskitega võitlemise tunne. Veenda inimesi, keda ei vaimusta praegune linnavõim, et muud võimalust kui kas või vastu tahtmist nendega ühte paati hüpata polegi. Alternatiiv on tõmbuda kohalikust poliitikast eemale või kolida end teostama kusagile mujale.

Gamzejevil on asjalikud tähelepanekud, aga Lõuna-Eesti puhul saab täpselt sama asja öelda kahjuks Võru linna juhtimise kohta. Ehk opositsiooni tasalülitamise teema on aktuaalne nii Virus kui Võrus. Ka Võru linnas polnud revisjonikomisjonis ühtegi opositsiooni esindajat.

Pole teada, kes ja kelle pealt või mis kultuurist eeskuju võtab, aga meetodid on nii Narvas kui Võrus kahtlaselt sarnased. Kas tõesti avaldab mõju Venemaa ja selle kultuuri lähedus?

Gamzejev hoiatab, et kui Kohtla-Järve ja Narva juhte jätab heade poliitiliste kommete järgmine külmaks, siis sellele võiksid nad ometigi mõelda, et opositsiooni pidev mahasurumine on üks põhjustest, miks nende linnade areng jääb maha paljudest teistest Eesti linnadest. Sama asja saab kahjuks ka Võru linna kohta öelda.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised