Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Taaskasutatud kahvlitest ehted. Foto: ÕF Vilk

Sel reedel ja laupäeval, 12.–13. detsembril, toimub Tartu Kaubamajas juba 19. korda Lõuna-Eesti suurim õpilasfirmade jõululaat, kus osaleb seekord üle 150 mini- ja õpilasfirma, mis on kõigi aegade rekord.

Kahel päeval täitub kaubamaja jõulumeeleolu, loovuse ja noorte endi loodud innovaatiliste toodetega. Kokku pakub oma loomingut üle 500 ettevõtliku noore üle Eesti, enamasti Lõuna-Eestist.

„Jõululaat on noorte jaoks midagi palju enamat kui lihtsalt müügipäev – see on keskkond, kus ideed pannakse proovile, kus õpitakse vastutust, kliendisuhtlust ja meeskonnatööd,” ütles Tartu Ärinõuandla noortelabori konsultant Janeli Virnas. „Iga aasta üllatavad noored meid üha küpsema lähenemise, julguse ja teadlikkusega. Nende ettevõtlik vaim ja soov luua midagi ise on innustav nii külastajatele kui ka teistele noortele. Just sellistest kogemustest sünnivad oskused ja enesekindlus, mis on abiks kogu elu. Ootame väga kõiki laadale, et toetada meie noori ettevõtlikke inimesi.”

Laadalt leiab rikkalikult käsitööd, maitseelamusi, taaskasutusel põhinevaid lahendusi ja nutikaid tarbeesemeid. Müügile tuuakse erilise iseloomuga ehteid, jadeiidiga õlavarrevõrusid, savi- ja pärliehteid. Pakutakse ka taaskasutatud lipsudest loodud aksessuaare, turvavööst valmistatud vöösid, varrukahoidjaid ning praktilisi taskuid ja tarvikute hoidikuid.

Maitsearmastajaid rõõmustavad käsitööküpsised ja gluteenivabad maiused, gurmee- ja personaalse disainiga šokolaadid, täidetud datlid, dipipulbrid, maitsestatud kikerherned, terviseshotid, teepallid ja suhkruvaba käsitöökali. Meeleolutoodete valikusse kuuluvad teaduspõhised aroomiküünlad, naturaalsest sojavahast küünlad ning ergutava toimega lõhnapulgad ja looduslikud uniseks lõhnaõlid.

Keskkonnasõbralikest toodetest pannakse letile taaskasutatud klaasist kokteiliklaasid, korduvkasutatavad vatitikud, magnetkinnitusega riidekaunistused ja koguni vintage-lusikatest valmistatud sõrmused. Praktiliste toodete seas on jalanõu- ja riidespreisid, lõhnaneutraliseerijad ning isegi platvorm elektriauto laadimise eest tasumiseks. Lisaks leiab laadalt loomingulise disainiga T-särke, igavesti säilivaid käsitöölilli, Võrumaa-teemalise lauamängu, korduvkasutatavaid tervituskaarte ja palju muud põnevat.

Mini- ja õpilasfirmade jõululaat toimub Tartu Kaubamaja 2. korrusel reedel, 12. detsembril kell 14–18 ja laupäeval, 13. detsembril kell 11–15.

Õpilasfirmade jõululaata korraldab SA Tartu Ärinõuandla ja seda toetab Tartu linn, Tartu Kaubamaja ja Junior Achievement Eesti. Sündmust on kaasrahastanud Euroopa Liit. Laadal osalevate õpilasfirmade toodetega saab tutvuda sündmuse Facebooki lehel Õpilasfirmade jõululaat 2025.

Viimased uudised