Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Venemaa põhjaosas Novaja Zemljal kehtestati eriolukord, kui enam kui 50 jääkaru tungis inimeste elamistesse.

Karud tungisid inimeste elamutesse ja ühiskondlikesse kontorihoonetesse. Inimesed ei julge enam välja minna ja lapsevanemad on mures koolis käivate laste pärast, vahendab Daily Mail.

Alates detsembri algusest on ligi 52 karu külastanud inimeste elamisi Belušja Guba linnakeses, kus elab kokku ligi 3000 inimest. Karud on ilmutanud inimeste suhtes agressiivsust.

Inimesed ei julge enam oma lapsi viia ei lasteaeda ega kooli. Inimeste väitel on 6-10 karu pidevalt inimeste eluasemete vahel ringi luusimas. Karud on tunginud ka sõjaväeossa ning ajavad seal inimesi taga. Samuti on jääkarud igapäevased külalised kortermajade trepikodades.

Vaatamata agressiivsetele karudele on inimesi hoiatatud, et neid ei tohi maha lasta, kuna jääkarud on kaitse all. Moskvasse läkitati abipalve, et karusid võiks hakata laskma, aga selle asemel saadeti kohale asjatundjate komisjon.

Kohalike ametivõimude kinnitusel pole abi olnud karude peletamisest autode ja koerte abil.

Jääkarud on ajanud liikuma kliima soojenemine, mis paneb jää sulama ja sunnib karusid rohkem maismaal viibima ning sealt toitu otsima.

Venemaal on Novaja Zemljal nii õhujõudude kui õhukaitse sõjaväebaasid. Nõukogude ajal korraldati seal tuumakatsetusi.

The Siberian Times on Twitter

Polar bear invasion on Novaya Zemlya as 50 wild animals besiege remote town, and chase people. State of emergency called, locals are told they cannot shoot endangered species scavenging for food at local dump https://t.co/j7nI40QZOK

Kommentaarid

Viimased uudised