Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Noorsootöö nädal keskendub sel aastal noorte tervisele. Noortele ja noorsootöötajatele mõeldud nädala raames korraldatakse mitmesuguseid terviseteemalisi üritusi, et juhtida noorte tähelepanu tervislike eluviiside olulisusele. Näiteks minnakse Võrumaalt rabamatkale ja korraldatakse vestlusõhtuid kui ka töötubasid. Uusi sündmusi oodatakse registreerima 30. novembrini. 

Noorsootöö nädal kestab 18.-30. novembrini ning selle peateemaks on „Tervis. Minu heaolu”, mille eesmärk on juhtida tähelepanu nii vaimsele, sotsiaalsele kui ka füüsilisele tervisele. Noortele tuleb naiste tervisest rääkima ämmaemand Merle Sillats, treener Eliise Abel räägib tervislikest eluviisidest ja nende mõjust tervisele ning Võru noortekeskuse noorte eestvedamisel minnakse rabasse matkama. 

Võru noortekeskus paistab silma väga mitmekülgsete ürituste loomisega. „Sellised üritused novembrikuus on meil välja valitud sellepärast, et novembri fookus on meil tervis ja liikumine ning sellega seoses ka sellised tegevused,” ütles Võru noortekeskuse tegevjuht Maivi Liiskmann.  

Noorsootöö nädalaga seoses viivad Võru noortekeskuse noored ellu ka oma projekti ja korraldavad kaks üritust. Liiskmann tõdes, et peamiselt korraldataksegi üritusi vastavalt noorte tagasiside põhjal: “Meie noortekeskuse tegevused kujunevad välja kuude lõikes vastavalt teemale ning sisendit oleme selleks saanud noortelt,” lisas Liiskmann. 

Noorte projekti esimene üritus „Hoia end ja märka loodust” on noortele mõeldud matk, kus minnakse rabasse ja õpitakse tundma sealset maastikku. Teine üritus toob Võru noortekeskusesse Jaapani teemeistri Kertu Bramanise, kes õpetab valmistama matcha ja rohelist teed, räägib teede kasulikkusest, valmistamisviisidest ning erinevusest (pakitee, teelehed, pulber). 

Eelmisel aastal toimunud noorsootöö nädala teemaks oli „Noori inspireerides“, mille raames toimusid Võrumaal näiteks Meremäe noortekeskuses filmiõhtu ja koolitus “Õpime efektiivselt õppima”, Antsla noortekeskuses äriõhtusöök ning Võru noortekeskuse eestvedamisel tutvustati noortele noorsootööd. Lisaks anti Rõuge noortekeskuses võimalus olla päev noorsootöötaja rollis, et selgitada välja noorte arvamus noorsootööst. 

Eesti Noorsootöö Keskus kutsub ka sel aastal kõiki inimesi korraldama ja registreerima erinevaid temaatilisi sündmusi – olgu selleks mõni loeng, töötuba või challenge oma piirkonna noortele, noorsootöötajatele või kogukonnale. Kõikide sündmuse korraldajate vahel, kelle sündmused on registreeritud ja toimuvad vahemikus 18.–30. november, loositakse kahele korraldajale välja 500 eurot inspiratsiooniraha. Planeeritud sündmustega saab tutvuda ja 30. novembrini ka veel registreerida SIIN. 

Kommentaarid

Viimased uudised