Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valga haridusmess 2017. Foto: Valga vallavalitsus

Neljapäeval, 8. märtsil  kell 11 avab juba kuuendat aastat järjest uksed Valgamaa haridusmess „Vali nutikalt!“. Messile on oodatud koolinoored 7.-12. klassidest, õpetajad ja lapsevanemad ning üritus toimub Valga kultuuri- ja huvialakeskuses. Mess on kõigile huvilistele tasuta.

Oma tegevusi tutvustavad erinevad gümnaasiumid, kõrgkoolid, ametikoolid/kutsekoolid ja noortele suuantud organisatsioonid. Messil osaleb kokku 50 eksponenti. Lisaks on esindatud Valgamaa mini- ja õpilasfirmad, kes tutvustavad oma tegemisi ning müüvad valmistatud toodangut.

Messipäev pakub lisaks tavapärasele eksponentide tööle ka erinevaid töötubasid nii noortele kui õpetajatele. Rändtöötoad välja arendanud ettevõte Merkuur esitleb messil metalli- ja puidutööd. Osaleda saab ka virtuaalses õenduse eriala tutvustavas töötoas.

Külalistele esineb Uku Arop, kes oma lauluga „Kiki Miki“ kuulutati selle aasta muusikaauhindade galal aasta parima laulu kategooria võitjaks.

Maakonna koolidest on organiseeritud noortele tasuta transport. Transpordi organiseerimisel toimub koostöö koolide ja Rajaleidja keskuse vahel.

Messi korraldavad Europe Directi teabekeskus – Valgamaa, Valga Avatud Noortekeskus,  Valgamaa Rajaleidja keskus, Valgamaa Omavalitsuste Liit, Valga Vallavalitsus, MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla, Kaitseliidu Valgamaa malev ja Valgamaa Kutseõppekeskus.

Viimased uudised