Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ohutu lõkketegemise meelespea. Pilt: Päästeamet

Lõuna-Eesti komandode päästjad ja operatiivkorrapidajad patrullivad nädalavahetusel, et veenduda tuleohutusnõuete täitmises lõkete põletamisel.

Tähelepanu all on nii kodu juures kui avalikul lõkkeplatsil ja puhkealal süüdatud lõkked ning grillid. Päästjad annavad nõu, kuidas ohutumalt lõket teha, kuid tõsisemate rikkujatega tegelevad edasi inspektorid.

Riigi Ilmateenistuse hinnangul valitseb Lõuna-Eesti looduses suur tuleoht. Järjest kasvab ka kulupõlengute arv, mis ohustavad ümbrust ja hävitavad elusloodust. Tänase seisuga on Lõuna-Eesti päästjad aprillis saanud ligi 50 väljakutset metsa- ja maastikupõlengutele. Vaata ilmateenistuse tuleohukaarti http://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoosid/tuleohukaart/.

Ohutu lõkketegemise reegild:

  • Enne lõkke süütamist veendu, et lõkkekoht ja selle ümbrus on põlevast materjalist puhastatud, hoonetest piisaval kaugusel ning tule tegemisega ei kaasne ohtu loodusele.
  • Lõket tee vaid tuulevaikse ilmaga. Tuleohu vältimiseks jälgi tule tegemisel või grillimisel tuule suunda, et sädemed ei lendaks hoonele, metsa, kuluheinale või muule põlevmaterjalile.
  • Lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu, pappi ja paberit.
  • Lõket tuleb valvata ja hoida käepärast tulekustutusvahend – näiteks ämber veega, tulekustuti või veega täidetud voolik.
  • Enne lõkke juurest lahkumist veendu, et see oleks täielikult kustunud. Vajadusel vala lõkkekoht veega üle või kata pinnasega .

Täpsemat infot tuletegemise ohutusnõuete kohta saab riigiinfotelefonilt 1247 või SIIT.

Viimased uudised