Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kaitsevägi

Võru linnavolikogu esimees Ülo Tulik märkis sotsiaalmeedias, et Igor Taro on muidu tore mees, aga seoses Võru Kuperjanovi pataljoni laiendusega on Lõunaeestlane juhtinud Taro eksiteele. Kas tõesti mõjutas Lõunaeestlase tagasihoidlik portaal Taro arvamust?

Ühelt poolt peab Lõunaeestlane tunnistama, et öeldagu Taro kohta mida iganes, aga ta pole mees, kes laseb end kergesti mõjutada. Ta seisab laiemalt piirkonna huvide eest. Nii näiteks märgib ta, et Kuperjanovi pataljonist viidi mõni aasta tagasi ära noorte seas kõige populaarsem üksus – luurekompanii. Oluline põhjus oli see, et Rõuge vald kottis Kaitseväe arendusi Nursipalu harjutusalal. Ei tahtnud lubada kaitseväelastel oma harjutusalal soomukitega sõita. „Kui keegi nüüd arvab, et soomukid teevad müra, siis on see sügav eksimus, sest soomuk võib sulle selja tagant läheneda nii, et sa ei kuulegi,” märgib Taro, kes on ühtlasi Eesti vabatahtliku riigikaitse ühenduse Kaitseliidu liige. „Üks populaarseim eriala viidi seega minema, kas plaan on, et viidaks veel ja lõpuks kogu pataljon kuhugi Kesk-Eestisse?” küsib Taro ja jätkab: „Sellise õõnestustegevuse vastu tuleb astuda, mitte olematute pagulaste ja homode, keda keski pole päriselt näinud, aga hirm on jube kõva, et äkki tulevad.”

Ehk siis Taro süüdistab Võru linna juhte Ülo Tulikut ja Anti Allast Eesti riigikaitse-vastases õõnestustegevuses ja peab neid koguni ohtlikumaks kui pagulased ja homod. Karmid sõnad.

Taro ei tee kindlasti tühje sõnu – ta saab endise Postimehe ja ERRi ajakirjanikuna aru, mis mäng käib. Et Võru linna juhid koguvad omale sellise pealtnäha ilusa, aga sisuliselt Eesti-vastase õõnestustegevusega hääli eelolevateks valimisteks. See on samas väga libe ja ohtlik tee, mille õnge on langenud kahjuks ka ERRi Võru korrespondentpunkt, mis edastab üksteise järel ühepoolset ja reklaamimaigulist infot nendesamade Võru linna juhtide kohta.

Olgu siin ära toodud faktid. 5. mail oli rahvusringhäälingu AK saates klipp Võrust, kus linnapea Anti Allas värvis kaitseväe mundris erafirma AS Abris planku. Saadet vaadetes jäi mulje, et mees on isamaaline ja tegeleb heategevusega. Tegelikkuses oli asi heategevusest kaugel – või mis heategevus on äriettevõtte aia värvimine – Allast huvitavad Abrise töötajate hääled. Ning mis veel koledam – samal ajal sõitsid Võru kaitseliitlased suurõppusele Siil, kust aga Allas end ära nihverdas, põhjendades seda kiirete asjatoimetustega Võru linna juhtimisel. Inimestel jäid pärast seda suud imestusest lahti, kui nägid telest klippi, kuidas Allas samal ajal telekaamerate ees planku värvis.

Teine samaldaane äärmiselt ühepoolne ja võiks isegi öelda, et Eesti ja riigikaitse vastane ERRi Võru osakonna teleklipp oli eetris 16. oktoobril. Sellest jäi mulje, et terve Võru elanikkond on kaitseväe vastu ja Anti Allas seisab vapralt kõigi võrulaste eest. Ok, võib aru saada, et Võru linnapea Anti Allase huvi on seda lasta niimoodi välja paista. Aga kas ajakirjandus, eriti veel riigi ringhääling peab sellise Eesti riigikaitse vastase lauspropagandaga kaasa jooksma?

Kõik võrulased teavad, et see Taara linnaosa, mille nimel Allas ja Tulik džotile viskusid, on rahvasuus nn lollideküla. Sinna, Kuperjanovi pataljoni ja Koreli aja vahele mändide alla on Võru kõige rahakamad inimesed omale viimaste aastate jooksul teistest eraldi oaasi loonud. Kuhu Võru praeguse linnavõimu toel omale muudkui riigimaad juurde krahmatakse, mis on sisuliselt vargus, nagu on välja toonud Võru linnavolikogu liige Tarmo Piirmann.

Sellesse Võru eliitlinnaossa ehk lollidekülla on Allase linnavõim viimastel aastatel ohjeldamatult linna raha kühveldanud: seal on värskelt asfalteeritud tänavad, rajatud uus valgustus ja kergliiklusteed. Sinna on veetud uued vee- ja kanalisatsioonitrassid. Kõik linna raha eest – mitme kilomeetri taha, mõnekümne maja pärast. Sinna on püsti pandud Võru linna uhkeimad majad ja kus pea igas hoovis on mänguväljak, mille üle tunneks kadedust kõik Võru lapsed. See poleks võimalik, kui elanike hulgas poleks Võru linna juhtkonna lähisugulased, aga see on juba omaette laiem teema. See on taust, mille ees on kahjuks Eesti rahvusringhääling silma kinni pigistanud. Tekib küsimus, miks? ERR vaevleb aeg-ajalt rahapuuduses, kas Võru lollideküla rikkurid on teinud rahvusringhäälingule mingeid kingitusi?

Kui ERR viitsiks asjaga põhjalikumalt tegeleda – aga selleks on ERRil ressurssi küllaga – siis võiks uurida laiemalt Võru juhtkonna ja kaitseväe teemat. Miks käis Võru praegune linnapea Anti Allas varem pidevalt Rõuge valla Nursipalu harjutusvälja vastastel koosolekutel ja ässitas seal rahvast üles? Pole saladus, et Anti Allas on tegelikult Rõuge elanik, ehitab Rõugesse uut häärberit ja koos oma Rõuge mehest erakonnakaaslase Kalvi Kõvaga on Allas sõdinud aastaid kaitseväe tegevuse vastu.

On täiesti selge, et Nursipalust on kujunenud Allasel ja tema kambal vimm kaitseväe vastu tervikuna, mida nüüd Võru linnas välja valatakse. Minge käige Võrus Kuperjanovist teisel pool raudteed Võru linna poole Jaama tänaval, kus elavad samuti inimesed ja mida kasutavad tuhanded võrukad, aga mida pole suudetud ära remontida. Küll aga leitakse pidevalt raha ühe lollideküla jaoks, mis on püsti pandud riigi tagant varastatud maale ja kuhu nüüd kaitseväelt ehk kõigi eestlaste taskust veel lisaraha välja pumbatakse.

Siin võib küsida ainult ühe küsimuse: MIS MÄNG KÄIB?

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised