Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigihalduse minister Janek Mäggi on täna visiidil Jõgevamaal, kus kohtub omavalitsusjuhtide ning ettevõtjatega. Ministri sõnul on Jõgevamaa peamine probleem väljaränne ning lahendus tugeva identiteedi tekitamine.

„Jõgevamaa jaoks on kõige tähtsam pidurdada väljarännet,” ütles riigihalduse minister Janek Mäggi.

„Kindlasti ei ole ainult ühte meedet, kuidas seda probleemi lahendada ning uue sisserände tekitamine on raske,” lisas Mäggi, „Kõige olulisem on, et kohalikel oleks oma kodukohas huvitav ja tore elada ning seeläbi kinnitaks tugevalt oma juured maakonda. Haldusreformi järgselt vajab Jõgevamaa uut ja tugevat identiteeti ning eeldused on selleks olemas. Põltsamaal on tugev ajalugu, Mustvee on osa Peipsimaast ning Jõgeval on Eesti kultuuripärl number üks – Oskar Lutsu „Kevadest“ tuntud Tootsi koolimaja.“

Riigihalduse ministri sõnul pole Jõgevamaa suutnud oma identiteedikohti kokku sõlmida, kuigi see aitaks elavdada ettevõtlust, mis on maakonna peamine arenguvõti. „Kui mõelda Eesti turismipiirkonnale, siis vaevalt tuleb kellelgi esimesena mõttesse Jõgevamaa. Kui siduda tervikuks maakonna ajalooline kultuur ning Peipsiäärne puhkeala, kus on vesi soojem ning hinnad madalamad kui mere ääres, siis võiks see vabalt nii olla. Teadupärast käivad turism ja ettevõtlus käsikäes,“ lisas minister Mäggi.

Maakonnas elab 29 119 inimest ehk 2,2 protsenti Eesti elanikest, kes annavad ühe protsendi riigi SKPst. 2017. aastal oli sealtkandi rändesaldo negatiivne ning kokkuvõttes vähenes rahvaarv 192 inimese võrra. 100 tööealise kohta elab Jõgevamaal 21 last ja 38 pensioniealist. Neljandiku maakonna ekspordist moodustab rapsiõli.

Minister kohtub visiidil Jõgevamaa omavalitsusjuhtide ja ettevõtjatega. Lisaks külastab ta Põltsamaa lossi, ettevõtet Kitzinger-Progress AS, Eesti Taimekasvatuse instituuti ning tutvub Jõgeva riigimajaga.

Visiidi kava:

10.00-10.50 Kohtumine Põltsamaa vallajuhtidega (Lossi tn 9, Põltsamaa).
11.00-11.45 Ettevõte Kitzinger-Progress AS külastus (Linnu tn 2, Põltsamaa).
12.00-13.00 Põltsamaa lossi külastus (Lossi tn 1, Põltsamaa).
13.30-13.50 Jõgeva riigimajaga tutvumine (Suur 3, Jõgeva).
14.00-15.00 Kohtumine Jõgevamaa omavalitsusjuhtidega (Jõgeva riigimaja saal, IV korrus).
15.00-16.15 Eesti Taimekasvatuse instituut (J. Aamisepa 1, Jõgeva).
18.00-19.00 Kohtumine Põltsamaa ettevõtjatega (Carl Schmidti maja).

Kommentaarid

Viimased uudised