Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: HTM

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas osaleb täna Laagna Gümnaasiumis frankofooniapäeval, mis algab kell 13 ja kuhu oodatakse nii väikseid kui suuri prantsuse keele ja kultuuri huvilisi. 

Minister Tõnis Lukas märkis, et eestlastele meeldib võõrkeeli õppida ja väikese rahva jaoks on keelteoskus hariduse loomulik osa. „Kõige rohkem õpitakse Eestis võõrkeelena inglise keelt, kuid maailm on palju mitmekesisem,” tõdes Lukas. „Loodan väga, et prantsuse keel muutub Eestis tükk maad populaarsemaks nüüd, kui uuendatud riiklik õppekava näeb ette, et koolidel tuleb pakkuda õpilastele B-võõrkeele valikut ja seda juba alates tänavu sügisest. Kui seni õppis ligi 80% õpilastest B-võõrkeelena vene keelt, siis valiku tekkides õpitakse kindlasti rohkem ka teisi keeli, nende seas prantsuse keelt.”

2022/2023. õppeaastal õpib Eesti üldhariduskoolides prantsuse keelt 4723 õpilast, kellele see on kas kohustuslik A- või B-võõrkeel või valikuline C- või D-võõrkeel. B-võõrkeeleks on prantsuse keel sel õppeaastal 1430 õpilasel, 2021/2022. õppeaastal oli 1250 õpilasel. Prantsuse keele õppijad saavad võõrkeele riigieksamina sooritada tasuta rahvusvahelist prantsuse keele eksamit DELF.

Tänane frankofooniapäev on pühendatud Antoine de Saint-Exupéry „Väikse printsi” ilmumise 80. aastapäevale. Laagna Gümnaasiumis on võimalik tutvuda näitustega, osaleda töötubades ja kohtuda inimestega, kes on pärit erinevatest prantsusekeelsetest riikidest. Päeva teises pooles toimub koolide ühine kontsert-aktus.

Frankofooniapäeva kava.

Viimased uudised