„Eesti on maailma hariduse tipp-riik ning meie võimalus, aga ka kohustus, on jagada oma teadmisi ja kogemusi. Oleme võtnud südameasjaks aidata Ukrainal meie eeskujul ellu viia ulatuslikke haridusreforme, mis tagavad tulevikus Ukraina konkurentsivõime. Viime koos Ukrainaga ellu reforme alates lasteaedadest kuni kõrghariduseni,” rõhutas minister Kristina Kallas. „Meie eesmärk on tagada, et Ukraina noored saaksid parima võimaliku hariduse, mis aitab riiki üles ehitada ja viia seda haridust väärtustava ning konkurentsivõimelise tulevikuni.”
Eesti pakub Ukrainale terviklikku tuge haridussüsteemi reformimisel erinevatel tasanditel. Eesti digilahendused ja õppematerjalid on juba kasutusel mitmes Ukraina koolis ja lasteaias ning Eesti hariduseksperdid koolitavad Ukraina õpetajaid, et tuua esile õpetajate autonoomia ja nüüdisaegsed õppemeetodid. Erilist rõhku pannakse ka kutseharidusele, kus Eesti aitab luua ajakohaseid, tööturule suunatud õppekavasid ning juurutada ettevõtlusõpet. Otsime võimalusi, kuidas Eesti saaks kõige tulemuslikumalt toetada Ukrainat kõrghariduse reformimisel.
Visiidil on erilise tähelepanu all Eesti EdTech lahenduste edasine juurutamine. Koostöös Välisministeeriumiga toimub Kiievis äriseminar, mille raames tutvustavad Eesti haridustehnoloogia ettevõtted oma lahendusi, et luua uusi kontakte ja koostöökokkuleppeid.
Minister Kallas peab ka avaliku loengu Taras Ševtšenko nimelises Riiklikus Ülikoolis, mis on üks sõjas tugevalt kannatada saanud ülikoole, jagades Eesti haridusreformide edulugusid ja praktilisi kogemusi.
Lisaks haridussüsteemi kaasajastamisele Ukrainas on Eesti võtnud eesmärgiks tagada, et Ukrainast Eestisse saabunud sõjapõgenike haridustee ei katkeks ja nad saaksid Eesti hariduses omandatud teadmiste ja kogemuste võrra rikkamana naasta kodumaale.
Visiidi raames kohtub minister ka Ukraina riigijuhtide ja haridusvaldkonna esindajatega, et arutada koostöö järgmisi samme.