Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Euroopa Komisjon avalikustas täna 30. oktoobril seisukoha Eesti vastu algatatud rikkumismenetluse kohta, mis käsitleb Eestis asuva Euroopa Liidu välispiiri ületuse ootejärjekorras koha broneerimise ja ooteala kasutamise eest tasu võtmist. Eesti senine seisukoht on olnud, et Eesti pole Schengeni piirieeskirju rikkunud.

„Tegemist on mitu aastat kestnud teemaga, kus Eesti ja Euroopa Komisjoni arvamused on lahku läinud. Eesti on olnud seisukohal, et maanteepiiripunktidesse sõidukite sisenemise ja piiriületuse ootejärjekorra korraldamine ja ooteala pidamine ning nende teenuste eest tasu võtmine on liikluskorralduslikud transpordi valdkonna meetmed. Need ei ole seotud kontrolliga piiril ning patrull- ja vaatlustegevusega. Seega ei kuulu Eesti kehtestatud kord ja meetmed Schengeni piirieeskirjade reguleerimisalasse ega saa olla nende eeskirjadega vastuolus,“ selgitas siseminister Mart Helme.

Alates 2011. aasta augustist kehtib Eestis välispiiri maismaapiiripunktide ületamisel kord, et ootejärjekorras koha broneerimise ja ooteala kasutamise eest tuleb maksta tasu.

Siseministeerium tutvub Euroopa Komisjoni poolt saadetud kirjaga, et kujundada lähikuudel selle kohta seisukoht.

Kommentaarid

Viimased uudised