Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

On tõestatud, et õues veedetud aeg tõstab tuju ning aitab võidelda ärevuse ja depressiooniga. Selle võib anda ka veidi raskem treening.

Uuringud näitavad, et see on osaliselt tingitud ebatasasest maastikust, mis põhjustab kehalise aktiivsuse suurenemist. Toidulisandid aitavad sul treeningut efektiivsemaks muuta sõltumata aastaajast. Näiteks proteiin pulber toidulisandina annab väikese, kuid olulise mõju lihasjõule koos pikaajalise vastupidavuse treeninguga.

Siin on lisaks mõned näpunäited, kuidas suvel õues treenimise ajal kuumusest võitu saada ja muuta oma treeningut tõhusamaks.

Treeni varakult või hilja

Hommikul või õhtul trenni tehes väldid päeva kuumimaid hetki, mis on umbes kella 14-15 paiku. Samuti on oluline arvestada, et päikesepõletuse oht saavutab haripunkti keskpäeva paiku, kui päike on taevas oma kõrgeimas punktis.

Hommikul või õhtul treenimine võimaldab sul valida ka treeninguid, mis toimivad kahekordselt kasulikuna. Hommikune treening või jooksuring annab sulle energiat eelseisvaks päevaks, samal ajal kui lõõgastav jooga aitab sul õhtul lõõgastuda. Kohanda oma treeningud vastavalt kellaajale, et kasutada ära kõiki eeliseid ja saada täpselt seda, mida sel hetkel vajad.

Treeni seeriatena

Treeningu jaotamine seeriateks on suurepärane viis treenimiseks kui soovid kiiresti arengus edusamme teha. Seda meetodit võid rakendada iga treeningu puhul, tehes intervalli rutiini, kus pingutad ühe minuti jooksul maksimaalselt intensiivselt ja seejärel lased endal 1-2 minutit taastuda. See aitab reguleerida kehatemperatuuri ja südame löögisagedust.

Vii treeningute seeriate idee veelgi kaugemale, tehes harjutusi “saavutustena”. Mõtle sellele kui treeningule suuremas plaanis. Võid sprintida ühe minuti, kümme korda päevas ja see on sinu kehale sama hea, kui sprindiksid need kümme minutit järjest. Samamoodi, kui jalutad kolm korda päevas õues 10 minutit, võid seda lugeda oma 30-minutiliseks treeninguks, vähendades samas pikka aega järjest õues viibimist.

Investeeri riietesse, et end mugavalt tunda

Riietesse investeerimine mitte ainult ei kaitse sinu nahka, vaid hoiab sind ka kuumuse käes mugavalt. Päikese eest kaitsmine peaks olema jätkuvalt oluline, isegi kui sa ei veeda pikki päevi rannas või basseinis. Müts on nutikas valik, et kaitsta oma nägu ja päikesekaitsekreemi ostmisel otsi higikindlat koostist, mis püsib treeningu ajal paigal.

Riietuse osas on parimad niiskust imavad ja sobivad materjalid. Investeeri polüpropüleenist, valmistatud treeningriietesse ja sokkidesse. See materjal on loodud higi nahalt eemale tõmbamiseks, mis hoiab naha jahedamana. Väldi puuvillaste riiete kandmist, sest puuvillane riie imab sinu higi ja jätab sinu riided niiskeks.

Mine vette

Üks lihtne viis kuumuse ületamiseks on vette minna! See on lollikindel viis kalorite põletamiseks ja jahedana püsimiseks. Paljud seostavad veega seotud tegevusi naudinguga ja mitte treenimisega, kuid see on hoopis vastupidine. Kuigi arvestada tuleb paljude teguritega, võib üks tund intensiivset ujumist olenevalt inimese kehakaalust põletada umbes 500 kalorit.

Süstaga sõitmine võib olenevalt sinu kehakaalust põletada umbes 500 kalorit tunnis ning see on treening sinu seljale ja õlgadele. Lisaks sellele, kellele ei meeldiks järvel olles päikesetõusu või -loojangut vaadata?

Püsi hüdreeritud

Uuringud näitavad, et inimene, kes ei treeni, vajab piisavalt hüdreeritud püsimiseks 1,5 liitrit vett päevas. Kui teed trenni ja teed seda õues kuumuse käes on veelgi olulisem, et jood piisavalt vett. Soovitav on iga 15 minuti kohta õues treenides juua veel vähemalt 200 grammi vett ja veidi veelgi rohkem, kui treenid intensiivsemalt.

Viimased uudised