Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pesumasinale mõeldes mõtleme me esialgu puhastele, värsketele lõhnavatele riietele, mis peale pesu masinast välja tulevad. Kahjuks unustame me sageli, et peale määrdunud rõivaste pesemise, peaksime me ka pesumasinat puhastama. Ennetav masina puhastamine aitab vältida ebameeldivate lõhnade teket ning mikroobide, bakterite ja hallituse kogunemist.

Miks tekib pesumasinasse hais?

Enamasti tekib pesumasinasse hais siis kui bakterid kasvama hakkavad. Seda võivad põhjustada mitmed tegurid näiteks kui te eelistate enda pesu pesta ainult 30° juures. Selle temperatuuri juures ei hävine bakterid, vaid hakkavad masinas vohama. Samuti aitab bakterite vohamisele kaasa liigne veepehmendajate ja pesugeelide kasutamine ning kui peale pesu masinat ei õhutata.

Pesumasinas oleva hallituse lõhn on tingitud õhuniiskusest. Pärast pesemist jääb niiskus alati trumlisse või pulbri sahtlisse.

Samuti võib kanalisatsiooni hais sattuda teie seadmesse, kui ühendasite selle kanalisatsiooni äravoolu süsteemiga valesti. Masina vale paigaldamine nurga alla võib põhjustada asjaolu, et osa veest ei pääse välja ning seisma jäänud vesi jääb seadme põhjas mädanema ja bakterite arv ainult kasvab.

Kui vee tühjendamisel on tunda pesumasina ebameeldivat lõhna, siis on tõenäoliselt filtriga probleeme. Aja jooksul moodustub sellele tahvel, mustus, mis hakkab lõpuks halvasti lõhnama. Ummistused võivad moodustuda väiksematest mustustest nagu näiteks puru, kivikesed, liiv jne.

Pärast pesupesemist jäävad masina põhjale mustus, vesi ja puhastusvahendite jäägid. Kui sulgete trumli, siis hakkab masinas kõik mädanema ja ilmub halb lõhn. Mõnikord moodustub see ka odava pulbri kasutamise tõttu.

Selleks, et seda kõike ei juhtuks jagame me teiega mõnda praktilist soovitust, et teaksite kuidas oma pesumasina eest hoolitseda nii, et see haisema ei läheks ja töötaks laitmatult veel mitmeid aastaid.

Tutvu kasutusjuhendiga

Iga pesumasin on teisest natukene erinev, seega on targem alustada uue kodumasinaga tutvumist ja lugeda sellega kaasas käivat kasutusjuhendit. Kasutusjuhendid kirjeldavad üsna täpselt, kuidas pead oma pesumasinat hooldama, millised tooted on head ja millised halvad pluss kõike muud vajalikku, et enda masin kaua ilusa ja puhtana hoida.

Pese oma pesu õigesti

Ära pese pesumasinas rõivaid või kodutekstiile, mis ei ole sinna mõeldud. Näiteks mõned väga mustad rasked vaipkatted oleks mõistlikum viia hoopis keemilisse puhastusse, kui hakata nende raskustega pesumasinat koormama.

Peale pesu pesemist jätke kindlasti pesuluuk alati lahti, sest nii saab pesumasin kuivada. Samuti võiksite kuiva lapiga üle käia pesumasina tihendid ja pesumasina luugi.

Kontrolli üle pesuvahendisahtel

Pesuvahendisahtlisse jääb tihtipeale pesupulbrit iga pesukorraga ning sealne niiskus võib hakata tekitama hallitust. Pesuvahendi sahtlit peaks regulaarselt puhastama lapiga.

Kindlasti tuleks silm peal hoidka ka roostel, mis võib pesumasinasse tekkida, näiteks kui unustad pesu pestes pükste taskusse mõne juukseklambri või mündi, võib see tekitada pesumasinas roostet. Seda saad eemaldada peeneteralise puhastusvahendiga.

Kasuta pesumasinatele mõeldud hooldus-ja puhastusvahendeid

Tänapäeval on poes olemas head hooldusvahendid, millega saad pesumasina tühjalt läbi pesta. Hooldusvahendid aitavad pesumasinast eemaldada kogu mustuse ja pesupulbri jäägid, mis sinna võivad pesemisel jääda.

Hea hinna ja kvaliteedi suhtega pesumasinad leiad Kaup24 veebipoest!

Hooldage tihendeid

Ka luugi tihendit ja kaeluskummi tuleks aeg ajalt üle pesta, kuna sinna vahele koguneb mustust ja väiksemaid esemeid nagu näiteks klambrid ja ehted. Peale pesemist tuleks tihendeid ka kuivatada.

Ärge kasutage happeid

Ehkki internetist võib leiduda soovitusi pesumasina puhastuse kohta erinevate hapetega, siis tegelikult spetsialistid seda kindlasti ei soovita. Targem on vältida hapet, kloori ja tugevatoimelisi pleegitusvahendeid ning hoida enda tervist.

Hoia silm peal ka katlakivil

Pesumasina puhastamisel katlakivist kasuta ainult selleks spetsiaalseid katlakivi tekkimist vältivaid pesuvahendeid. Katlakivi tekib masinasse siis kui te pesu pesete madalamal temperatuuril. Seega vahepeal tuleks kindlasti aga näiteks voodipesu või rätikud pesta 90-kraadise temperatuuriga.

Soojema veega puhastub ka pesumasin

Ebameeldiva lõhna ja ukse ümber tekkiva mustuse ärahoidmiseks viige regulaarselt läbi 95 °C hoolduspesu, kasutades pesumasina puhastusvahendit.

Pesumasina hoolduspesu koos hooldusainetega tuleb hakata hiljemalt tegema siis, kui masin on aasta vana. Koduselt võib kasutada sidrunhapet ja lahjendatud äädikhapet, kuid kõige kindlam tulemus on spetsiaalsete hooldusainetega (näiteks kahekomponentsed efektiivsed hooldusained), milles sisalduvad lisaained aitavad kaasa ja on parajas vahekorras.

Hoolitse masina voolikute eest

Soovitatav on kontrollida ka pesumasina voolikuid, kuna surve võib tekitada voolikutesse pragusid ning ootamatu veeavarii võib rikkuda põrandakatte ja alumise naabri lae.

Ärge jätke pesu masinasse seisma

Peale pesu pesemist võtke see masinast välja võimalikult ruttu. Märgade asjade masinas hoidmine meeldib samuti hallitusseentele. Kui te ei saa pesu kohe välja võtta, kasutage masina käivitamiseks taimerit või spetsiaalset programmi.

Kaup24 veebipoes on valikus pesumasinaid igasse majapidamisse, ära jää ilma!

Kuidas ise pesumasina elemente puhastada?

Trummel – pühkige trumli seinad klooripõhiste toodetega. Kui teil neid käepärast pole võite kasutada sooda, sidrunhapet või äädikat.

Pesuaine sahtel – enamasti on kõigil kaasaegsetel masinatel on eemaldatav pulbrisahtel. Võtke sahtel masinast välja, asetage see vee alla, pühkige kõik seinad puhastustootega. Kui pesupulbri jäägid on sahtlis kõvasti kinni võite sahtli jätta vee alla ligunema.

Luugi kummist rõngas – pühkige õrnalt lapiga kogu rõnga sisu, lisaks võite lisada äädikat.

Tühjendage pumba filter –  See asub seadme küljel või taga, allosas. Avage kaas ja keerake seejärel filterkork lahti. Puhastage see prahist, loputage vee all ja keerake kinni. Filtrit võite puhastada 1-2 korda kuus.

Veevarustuse filter – See asub vooliku augus, mis varustab vett. Enne puhastamist lülitage külm vesi välja. Pärast vooliku väljalülitamist peske filter ja keerake see tagasi.

Viimased uudised