Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Jaan ja Andres Anvelt. Foto: Vikipeedia

Siseminister Andres Anvelt pani päevapealt ameti maha ja ütles, et teeb seda tervislikel põhjustel. Et tal on süda haige.

Samas andis ta eile õhtul oma haige südamega reipalt pressikonverentsi, vastas ajakirjanike küsimustele ja veel mõni päev tagasi polnud haigest südamest haisugi. Kõigile tuli tema tagasiastumine üllatusena.

Tavaliselt võetakse haigena aeg maha, puhatakse, ja siis naastakse uuesti, terve ja reipana. Aga nüüd tuli täielik ja lõplik taandumine igalt poolt nagu välk selgest taevast.

Eeldatavalt pole Anvelt selline tüüpiline eesti mees, kes kunagi arsti juures ei käi ja mitte tuhkagi oma tervisest ei tea, ise samal ajal kõvasti viina võttes ja suitsu kimudes, nii et ootamatult kokku kukub. Anvelt polnud seda nägugi, et võiks kokku kukkuda. Pigem veidi ehmunud olekuga. Justnagu mõnel poisil, kes õunaraksus naabrimehele vahele jäänud. Ta paistab olevat selline sportlik ja reibas mees, ikkagi endine politseinik. Kel siis, nagu selgub, jäi üleöö süda haigeks.

Ent on ka teine, nö mitteametlik variant. Et ta on samasugune Venemaa mõjuagent nagu kõrge kaitseväelane Deniss Metsavas, kes riigisaladuse lekitamise eest äsja vahele võeti. Nii Anvelti vanaisa Jaan Anvelt kui Metsavase vanaisa Oktrev Volin võitlesid iseseisva Eesti vabariigi vastu.

On täiesti võimalik ja üsna tõenäoline, et endiste ideekaaslaste järeltulijad Anvelt ja Metsavas omavahel suhtlesid. Ning vahetasid infot. Anvelti haigestumine tuli kuidagi kahtlaselt kohe pärast Metsavase kinnivõtmist. Kas Metsavas andis Anvelti üles?

Nüüd on küsimus, miks siis Anveltit kinni ei võetud? See on seletatav asjaoluga, et kõrgeid ametnikke tavaliselt kohe tööpostilt vastutusele ei võeta. Vähemasti lastakse neil enne oma amet maha panna.

LÕUNAEESTLANE.

Viimased uudised