Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

abielude

Maavalitsuste tegevuse lõppemisega hakatakse 2018. aasta algusest abielusid sõlmima maavalitsuste asemel maakonnakeskuste kohalikes omavalitsustes.

Maakonnakeskuste omavalitsused saavad perekonnaseisuasutuste ülesanded ja hakkavad lisaks abielude sõlmimisele registreerima ka sünde, surmi ja lahutusi, rahvastikuregistrist andmeid ja tõendeid väljastama, teatas siseministeerium.

„Muudatused puudutavad maakonnakeskuseks olevaid kohalikke omavalitsusi, ülejäänud valdade ja linnade jaoks jäävad ülesanded samaks,” rääkis siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas.

Maakonnakeskusteks on Rapla, Kärdla, Kuressaare, Haapsalu, Pärnu, Viljandi, Võru, Valga, Põlva, Tartu, Jõhvi, Narva, Rakvere, Tallinn, Paide ja Jõgeva.

Nimevahetuseks tuleb minna Tartusse

Muudatused puudutavad ka nimevahetust. Kui praegu saab nime vahetada kõikides maavalitsustes ja Tallinna perekonnaseisuametis, siis alates uuest aastast saab seda teha Tartus, Jõhvis, Pärnus ja Tallinnas.

Nii nagu praegugi, saab ka edaspidi sündi, surma ja elukohta registreerida kõikides kohalikes omavalitsustes. Samuti antakse seal Euroopa Liidu kodanikule elukoha registreerimisel isikukood ja väljastatakse rahvastikuregistri väljavõtteid.

Riigikogu võttis kolmapäeval vastu kaks seadust, mis reguleerivad maavalitsuste tegevuse lõpetamist ja kohaliku omavalitsuse üksuste koostöö korraldust. Maavalitsused lõpetavad tegevuse 1. jaanuaril 2018.

LÕUNAEESTLANE

FOTO: PIXABAY

Viimased uudised