Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) andis välja hoiatuse, et hoiduda tuleks muust kui vältimatust hambaravist, kuni pole teada, kuidas koroonaviirus hambaravi käigus levib.

WHO hinnangul võib koroona levida hambaravi käigus väikeste osakeste kaudu. Ohtlikud protseduurid on vee ja õhu pihustamine ning ultraheliga puhastamine ja poleerimine, vahendab Daily Mail.

WHO hinnangul ei tohiks inimesed hambaravile minna, kui selleks pole hädavajadust. WHO hambaravi spetsialist Benoit Varenne ütles, et hambaravi protseduuride seoses koroona levikuga pole veel lõpuni välja selgitatud ja seetõttu tuleks muust kui vältimatust hambaravist hoiduda.

Benoit Varenne ütles, et hambaravi käigus lendub õhku väikseid osakesid, mis võivad viirust levitada.  Varenne märkis, et kui esineb kohalikku koroonaga nakatumist, siis tuleks võimalusel hambaravi vältida.

Nakkuse leviku vältimiseks peavad hambaravikabinetid olema varustatud piisava ventilatsiooniga. Samuti on tähtis, et hambaravi töötajad kasutaksid vajalikke kaitsevahendeid.

WHO Eesti esinduse kommentaar:

Antud WHO soovitus kehtib riikidele, kus COVID-19 osas toimub endiselt kogukonna tasandil levik ning kus ametlikult soovitatakse hambaravile minna vaid vältimatu abi saamiseks. Antud soovitus Eestile ei laiene, kuna siinset levikut on suudetud pidurdada ning see toimub hetkel vaid klastrites. Küll aga peaksid inimesed, kes on COVID-19-sse nakatunud, olnud lähikontaktis nakatunuga või kellel on COVID-19 haigusele viitavad sümptomid (palavik, köha, väsimustunne) hoiduma kontaktidest sh vältima mittevajalike hambaraviteenuste kasutamist ning juhul, kui abi saamist ei ole võimalik edasi lükata, hambaarsti neist eelnevalt teavitama.

Viimased uudised