Nädalavahetusel jätkusid mängud jalgpalli naiste Meistriliigas. Põlva Lootose vastaseks oli Lootospargis toimunud ja Soccernet.ee TV poolt üle kantud telemängus valitsev meister ja hooaja tabeliliider Tallinna FC Flora.

Naiskond jäi enne kohtumist ilma esiväravavaht Karina Piirimaast, kelle asemel tegi väravasuul debüüdi vaid 15 aastane Birgit Rammo.

Kui poolajaks olid tablool viiginumbrid 0:0, siis teisel poolajal panid nimekad vastased jõu ja kogemused maksma, lüües Lootose võrku kuus palli ja teenides tabelisse enne suvepausile minekut järjekordsed kolm punkti.

Liigatabelis asub 7 punkti kogunud Lootos viiendal tabelireal. Täisedu (15 punkti) on liider Tallinna FC Flora, kellele järgnevad JK Tallinna Kalev (12 p.), Saku Sporting (9p.) ja Pärnu Vaprus (8p.) Lootosele järgnevad Viljandi Tulevik/Suure-Jaani United (4p.), Tartu Tammeka  (3p.) ja viimasena Nõmme Kalju, kellega Lootos mängib Hiiu staadionil 18. juulil kell 18.

Lootos mängis koosseisus: Birgit Rammo (vv), kati-Karoli Silla (74. Keitlyn Metsmaa), Keidi Käis (87` Lisethe Lanno), Karmen Piirimaa, Aiki Suits (7` Imbi Hoop), Ita Lillo, Kristin Kukli (85` Marianne Veberson), Ave-Lii Laas (kapten), Indra-Liz Nemvalts (74` Helene Lumi), Anette-Laureen Linnuste, Kärt Hüdsi. Varus: Kati-Karoli Silla, Helene Lumi, Lisethe Lanno, Marianne Veberson, Imbi Hoop. Peatreener Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeudid Kärt Satsi ja  Margret Help.