Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Kes meist ei oleks kodus tühja pilguga telekat põrnitsenud ja suurest igavusest öelnud, et: „Ma suren igavusse“. Õnneks tõttab appi internet, kust leiab tegevusi igale tujule ja igale vanusele. Eestis kasutas internetti 2020. aastal pea 1,3 miljonit inimest, ehk siis koguni 98 protsenti meie rahvaarvust. Kõige rohkem külastati loomulikult veebigigante Google, Youtube, Wikipedia, Facebook ja ka noorte seas populaarset Instagrami. Järgnevalt toome välja mõned ideed, kuidas saaks internetis aega sisustada ja igavustundest vabaneda.

Põnevad mängud

Viimastel aastatel on järjest populaarsemaks muutunud Geoguessr veebileht, mille eesmärk on piltide põhjal ära arvata, mis kohaga maailmas on tegemist. See on suurepärane viis silmaringi laiendamiseks, teadmiste kontrolliks ja ehk saate sealt ka suurepäraseid soovitusi oma järgmiseks reisi sihtpunktiks.  Seda mängu mängivad ka mitmed kuulsused läbi Twitchi otsepildi tuhandete vaatajatega. Eesti kuulsustest näeb näiteks Mattias Naani ja Kristel Aaslaidi erinevaid punkte maailmas ära arvamas.

Mängude alla saame liigitada ka Eestis  järjest populaarsemaks muutumas kasiinomängud ja pokker, mille buum oli umbes 10 aastat tagasi, kuid nüüd on enamus mängijad kolinud just internetti. Kasiinomängude, eriti just slotimängude populaarsust näitab ka fakt, et ainuüksi väikeses Eestis tegutseb üle 20 erineva  veebikasiino. Lisaks on viimasel paaril aastal tulnud turule kiirkasiinod, kus saab mängimist alustada kõigest paari hiireklõpsuga. Kindlasti tuleb meeles pidada, et hasartmängud on meelelahutus, mitte raha teenimise viis ja mängida tuleks ainult selle summaga, mida saate endale lubada kaotada.

Õpi midagi uut

Duolingo on maailma suurim keeleõppe platvorm, mida kasutab maailmas üle 500 miljoni inimese, neist 40 miljonit on aktiivsed igakuised kasutajad. 2021. aasta juunikuu seisuga saab Duolingos õppida 106 erinevat keelt. See on fantastiline platvorm, kus saate igavuse korral arendada ennast ja õppida pea kõiki maailma suuremaid keeli. See on ka suurepärane abivahend enne reisi külastatavate riikide peamiste fraaside õppimiseks. Ja mis kõige parem – Duolingos on kõik tasuta.

Samuti on võimalik igavuse korral aega sisustada Youtubes, mida külastab igakuiselt üle 2 miljardi inimese, mis tähendab, et lisaks naljakatele kassivideodele (mis on ka toredad), on seal ka palju muud põnevat. Näiteks saate seal vaadata põnevaid dokumentaale, turundus, teadus, ehitus ja kõiksugu muid videosid. Siin veebilehel on reastatud 10 parimat harivat Youtube kanalit erinevates valdkondades.

Kindlasti väärib mainimist ka Coursera veebileht, mis koostöös rohkem kui 150 ülikooliga pakub tasuta üle 4000 kursuse erinevates valdkondades, näiteks programmeerimises, digitaalturunduses, psühholoogias ja matemaatikas. 2017. aastast hakkas Coursera pakkuma lausa magistrikraade, mis tähendab, et lisaks enda harimisele saate õpingute lõppedes endale ka diplomi või isegi ametliku kraadi. Lisaks Courserale on  internetis tasuta õppimisvõimalusi pakkuma hakanud ka USA kuulsaimad ülikoolid, nagu näiteks Harvard, Yale ja Princeton University. Yale Open Courseware lehel on lausa üles laetud täispikad videod loengutest,  mis tekitavad tunde nagu oleksid ise klassis koha peal.

Kokkuvõte

Kokkuvõtvalt saame öelda et internet on nagu universum – lõputult suur. Siit leiavad endale tegevust igas vanuses inimesed igale tujule ja maitsele. Paraku kulutavad paljud inimesed, eriti tänapäeva noored, aega ebavajalike tegevuste jaoks. Kuna internetis on nii palju põnevat ja harivat kraami, siis võiks vähemalt osa vaba aega kulutada enese arendamiseks. Tänapäeval on keeleõpe tehtud imelihtsaks, kõikvõimalikud videod paari hiireklõpsu kaugusel ja osad ülikoolid on isegi ülikooliloengud teinud kõigile tasuta kättesaadavaks.

Viimased uudised