Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: n-ltn Hannes Parmo

Oktoobris teenistust alustanud ligi 800 ajateenijat lõpetasid sel nädalal sõduri baaskursuse ja andsid sõdurivande.

Diviisi 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus andsid truudusetõotuse pea 190 ajateenijat ning diviisi 2. jalaväebrigaadis Taara linnakus ligi 300 võitlejat.

„Põhikutse ajateenijatest moodustub meie üksuste sõdurkoosseis, ilma nendeta me pole võimelised sõdima. Nemad hakkavad täitma ametikohti, kus rakendatakse kõike teoorias õpetatut, mistõttu on sõduri baaskursuselt omandatud individuaalsed oskused neile üliolulised. Ajateenistuse esimesel kahel kuul on 3. Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijad omandanud individuaalsed sõdurioskused teemades nagu relva- ja laskeõpe, topograafia, kehaline ettevalmistus, sõdurivarustuse kasutamine, tegevused välitingimustes ja esmaabi. Sõdurieksami tulemused näitavad, et teadmised ja oskused on omandatud. Tänased teadmised, oskused, ühine meeskond ja võitlusvaim aitavad lahendada tulevastel kursustel ette tulevad väljakutsed,” ütles sõnas 3. Kuperjanovi jalaväepataljoni sõjaaja ülem kolonelleitnant Marko Pungar.

Diviisi staabi- ja sidepataljonis Ämaris lõpetas sõduribaaskursuse üle 80 ja diviisi suurtükijalaväepataljonis Tapal üle 30 ajateenija.

Sõdurid õppisid kaheksa nädala vältel käsitlema teenistusrelva, orienteeruma maastikul ja tegutsema väliharjutustel. Samuti omandasid värsked sõdurid esmaabivõtteid, teadmisi kaitseväelisest käitumisest ja kaitseväeteenistust reguleerivatest õigusaktidest. Kursuse lõpus tuleb tõestada enda oskusi ja teadmisi näiteks positsioonide valikul, maskeerimisel, vahemaade mõõtmisel, esmaabi andmisel ja maastiku läbimisel.

1. jalaväebrigaadi Jõhvi linnakus toimus sõduri baaskursuse lõputseremoonia 29. novembril, kus lõpetas sõduri baaskursuse ligi 200 Kalevi jalaväepataljoni sõdurit. Lisaks Kalevi jalaväepataljonile osalesid tseremoonial sõdurid kaitseväe spordirühmast. Tegemist oli pataljoni juba teist korda toimunud sõduri baaskursuse pilootprojektiga, kus kursus oli tehtud nädala võrra lühemaks. Sellevõrra oli sõduritel rohkem tegevusi õhtusel ajal ja ka nädalavahetustel. Nädal lühem kursus annab võimaluse käesoleva aasta sees lõpetada erialakursustega ja uuel aastal alustada kohe allüksuse kursusega.

„Te alustasite ligi kaks kuud tagasi teenistust lihtsate noorte inimestena, kuid tänaseks on teist saanud täieõiguslikud sõdurid – kalevlased. Kalevi jalaväepataljon erineb teistest, sest meil on kõrged standardid. Alustades minust ja lõpetades igaühega teist. Me peame olema parimad ja minu eesmärk on teha teist Eesti parim jalavägi. Kui vaadata seda, mida oleme käskinud teil teha, olete olnud väga tublid, kuid nüüd läheme täie hooga edasi,” ütles rivistusel Kalevi jalaväepataljoni pataljoniülem kolonelleitnant Argo Sibul.

Ajateenistusse kutsutakse aastas kolmel korral: jaanuaris ja juulis alustavad 11-kuu pikkust teenistust eelkutsega saabunud tulevaste reservüksuste nooremallohvitserid ja autojuhid ning oktoobris kutsutakse kaheksaks kuuks teenistusse reservüksuste reakoosseis.

Sõdurivandega tõotab kaitseväelane jääda ustavaks demokraatlikule Eesti Vabariigile ja tema põhiseaduslikule korrale, kaitsta Eesti Vabariiki vaenlase vastu kogu oma mõistuse ja jõuga, olla valmis ohverdama oma elu isamaa eest ning pidada kinni kaitseväe distsipliinist. Truudusetõotuse annavad ajateenijad pärast sõduri baaskursuse lõpetamist. Sõduri baaskursus on ajateenistusse kutsutud sõduri jaoks esmatasandi õpe, kus värsketele kaitseväelastele antakse üksikvõitleja teadmised ja oskused.

Viimased uudised