Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Päästeameti pilt.

Täna-homme, 9.- 10. augustini Valkas toimuvatel 42. Baltimaade tuletõrjespordi võistlustel edendatakse ja demonstreeritakse tuletõrje kutseala tippmeisterlikkust, hoides nii ka häid suhteid naaberriikidega.

Balti Matš on ühtlasi Baltimaade päästeala juhtide mitteformaalseks suviseks kokkusaamise kohaks. Külalistena osalevad Valgevene, Poola ja Tšehhi delegatsioonid ning võistlused avab Läti peaminister Māris Kučinskis. Eesti delegatsiooni juhib Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.

Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul on Eestis tuletõrjesporti harrastatud üle 80 aasta ja täna tegeleb sellega aktiivselt ligi 100 inimest. „Tuletõrjesport ei pea olema ainult saavutussport, vaid spordiala, mis tagab hea füüsilise vormi ning annab oskusi ja kogemusi igapäevaseks päästetööks, lisaks on see ala, mille abil saab iga päästeorganisatsioon kasvatada noorsportlastest järelkasvu päästjatele,“ lisas Kuno Tammearu.

Kahel päeval saab näha tõsiseid heitlusi neljal alal: tuletõrjevahenditega 100 meetri takistusriba läbimises, konksredeliga torniharjutuses, meeskondlikus tuletõrjevahenditega 4×100 meetri teatejooksus ja meeskondlikus mootorpumbaga lahinghargnemises. Kuigi kõik võistlusalad on välja kujunenud praktilistest tuletõrje- ja päästetöödest, on siiski tegemist täpsete reeglitega spordialaga, mida maailmas tuntakse ja harrastatakse väga kõrgel tasemel. Eestit esindab võistlustel 25 tuletõrjesportlast.

Lisaks võistlustele toimuvad ka Baltimaade päästeala juhtide kohtumised, et arutada riikidevahelise päästealase koostöö toimimist, hädaolukordade lahendamise koostöölepingut ja olulisemaid üritusi elanikkonnakaitse vallas.

„Eelmise nädala põlenguga Lätis Mazsalacas Eesti piiri lähedal rakendus otseselt riikidevahelise päästealase koostöö leping ning see tõestas igati sarnase koostöö vajalikkust nii kahepoolselt kui ka kõigi kolme Balti riigi vahel,“ tõdeb Kuno Tammearu.

Võistluste ajakava
9. august

10.00 – 14.00 Tuletõrjevahenditega 100 meetri takistusriba läbimine
14.30 – 17.00 Meeskondlik mootorpumbaga lahinghargnemine
19.00 Balti Matš 2018 avatseremoonia

10. august

10.00 – 14.45 Konksredeliga torniharjutus
15.00 – 17.00 Meeskondlik tuletõrjevahenditega 4×100 meetri teatejooks
18.00 Autasustamistseremoonia ja mängude pidulik lõpetamine

Kommentaarid

Viimased uudised