Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Intensiivsete küberrünnete tõttu esineb Läti riigi veebiplatvormi veebilehtedel perioodiliselt tõrkeid – aeglane laadimine või probleemid saitidele ligipääsuga, teatas valitsuskabinet tänase teisipäeva, 20. augusti pärastlõunal agentuurile LETA.

Hetkel hinnatakse platvormi toimimist stabiilseks ning vastutavad talitused jätkavad olukorraga tegelemist, et rünnakud täielikult tõrjuda, vahendab lsm.lv.

Uudisteagentuur LETA märkis eile esmaspäeval, et mitmed riigiasutuste veebilehed, sealhulgas valitsuskabineti veebileht ei töötanud või töötasid osaliselt. Häireid täheldati ka täna teisipäeval.

Infotehnoloogia turvaintsidentide ennetamise asutuse „Cert.lv” esindajad ütlesid LETA-le, et alates 19. augustist on üleriigiliselt täheldatud intensiivseid ja suunatud teenuse keelamise ehk DDoS ründeid avaliku sektori ja transpordisektori veebikülgedele, samuti mõnedele veebikülgedele erasektoris. Rünnakute tõttu esineb mõnel lehel häireid – aeglus või mõnel juhul katkendlik ligipääs.

„Cert.lv kutsub inimesi üles jääma rahulikuks ja olema kannatlikud, kui veebikülje laadimine võtab tavapärasest veidi kauem aega. Üldiselt peetakse rünnakut ulatuslikuks,” ütlevad Cert.lv esindajad.

Läti riiklikust raadio- ja televisioonikeskusest (LVRTC) saadud teave näitab, et on viiteid sellele, et ründajad profileerivad veebisaitide toimivust ja kohandavad ründe parameetreid teatud funktsioonide sihtimiseks.

Kokku on LVRTC kahe päeva jooksul blokeerinud kümneid tuhandeid unikaalseid rünnakuallikaid.

Cert.lv selgitab, et rünnakute põhjust võib seostada Läti viimase abipaketiga Ukrainale, mis kiideti heaks 13. augustil – 30 varustusega sõiduki üleandmisega Ukrainale.

Samas tuletab Cert.lv meelde, et 2022. aasta algusest on lainetena toimunud venemeelsete häktivistide rühmituste poliitiliselt motiveeritud DDoS-rünnakud, mille eesmärk on tekitada avalikku paanikat ja õõnestada usaldust riigiasutuste vastu ning on tõenäoline, et Läti, Leedu, Eesti, Põhjamaad ja Poola jäävad Venemaa küberoperatsioonide pikaajalisteks sihtmärkideks.

Viimased uudised