Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA-s algas Iseseisvuspäeva tähistamisega 4. juulil veresaun, kus tänavatel täristatakse relvadega, tulistatakse nii inimesi kui politseinikke ja surma on saanud juba üle 50 inimese, nende seas 7-aastane tüdruk.

Veresaun jätkus eile pühapäeval, 5. juulil, mil New Yorgis tulistati rindu 14-aastast last, kes viidi raskes seisus haiglasse. President Donald Trump lubas verevalamisse otsustavalt sekkuda, vahendab Daily Mail.

Lisaks New Yorgile on tulistamised veel Chicagos, Memphises, Omahas ja Clevelandis. Põhja-Carolina osariigis tulistati Iseseisvuspäeva pidustuste käigus surnuks 74-aastane naine.

New Yorgis on viimastel nädalatel tulistamiste arv kahekordistunud iga nädalaga. Viimase nädalaga on tulistamiste arv kasvanud 142 protsenti võrreldes eelmise aasta sama ajaga. Tulistamiste kasvu põhjuseks peetakse linnapea Bill de Blasio otsust politseilt raha ära võtta, kokku miljard dollarit aastas. Linnapea tegutses avalikkuse survel, kuna avalikus nõuab üle USA politsei laialisaatmist ja selle asendamist naabrivalvega. Politsei laialisaatmist nõutakse omakorda seoses ühe juhtumiga, kus politsei võttis kinni kahtlusaluse kurjategija, kes kinnivõtmise käigus suri.

President Donald Trump ütles, et USA keskvalitsus on valmis abi pakkuma, kui seda palutakse.

Kommentaarid

Viimased uudised