Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eilsest, 1. aprillist kuni tänase hommikuni on COVID-19 viiruse tõttu Eesti haiglates surnud kuus inimest: Kuressaare haiglas 73-aastane naine, 87-aastane naine ja 77-aastane mees, Tartu Ülikooli Kliinikumis 55-aastane mees ja 92-aastane naine ning Põhja-Eesti Regionaalhaiglas 86-aastane naine. Kokku on Eestis surnud viiruse tagajärjel 11 inimest.

Ajavahemikul 1. aprill kell 7 kuni 2. aprill kell 7 laekus Eestis 1372 koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust, millest kuus protsenti ehk 79 analüüsi osutusid positiivseteks.
Rahvastikuregistri andmetele tuginedes tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Saaremaal (30), Harjumaal (25), Pärnumaal (6),  Ida-Virumaal (5) ja Viljandimaal (5).

Eestis on kokku tehtud 15 725 testi, nendest 858 ehk 5 protsenti on olnud positiivsed.

Enim nakatunuid on analüüside tulemuste kohaselt vanusegrupis 50-54 eluaastat (11 protsenti) ning vanusegruppides 45-49 eluaastat (10 protsenti) ja 55-59 eluaastat (10 protsenti).

Eestis on viirushaiguse COVID-19 tuvastamise võimekus täna terviseameti, Tartu Ülikooli kliinikumi, Synlabi, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Viru keskhaigla, Pärnu haigla ja Ida-Tallinna keskhaigla laborites.

Täna hommikuse, 2. aprill seisuga, vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 85 patsienti, 16 inimest on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 45 inimest ning surnud 11, neist 10 haiglates ja üks hooldekodus.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekandeasutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni  peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Lisainfot leiab terviseameti temaatiliselt kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja Terviseameti Facebookist. Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse kodulehelt www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK.
Andmete kogumise eest vastutava tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) juht Katrin Reinholdi kommentaar andmete korrigeerimise osas:

Eile lisandus 62 esmast positiivset testi tulemust, kuid andmete korrigeerimise käigus eemaldati 28 korduvat juhtu, mistõttu kumulatiivselt suurenes positiivselt diagnoositud isikute arv 34 võrra. Tõepoolest see info ei läinud kokku maakondade lõikes kajastatud numbritega. Koondnumbrid eilse päeva kohta olid: esmaseid teste tehtud 14 353, millest positiivseid 779 ja negatiivseid 13 574.

Avaandmete pealt avaldatud graafik algab märtsiga ja mitte esimese juhtumiga, mis tuvastati juba veebruaris. Terviseameti labori poolt kogutud andmed laeti tervise infosüsteemi tagantjärgi (21.03). Ja kui sama isik, kes esmase proovi andis veebruaris ja sellele järgnevalt hiljem kordusproovi märtsis, siis loeti see märtsis antud proov selle isiku puhul esmaseks ja see paikneb graafikul ajaliselt kaugemale, kui veebruar.

Päevade lõikes on numbriline erinevus tingitud sellest, et avalikustamisele kuuluvad andmed uuendatakse eelmise ööpäeva kohta kell 7 hommikul. Seetõttu jäävadki iga päev uuendatud andmed justkui kahe kuupäeva sisse. Hetkel on uued graafikud kuvatud proovide võtmise järgi, aga planeerime teenuse juurde luua ka täiendava graafiku proovide laekumise järgi tervise infosüsteemi, mis aitab mõista paremini erinevusi vanal ja uuel andmete kogumise metoodikal.

Vabandame tekkinud segaduse pärast. Rõhutame veelkord, et teeme veel avaandmete kallal tööd ja avalikustame lahenduse, kus arvestatakse andmete laekumise aega ja on lahendatud korduvtestide kuvamise probleem. Oluline on siinkohal mõista, et kõik testi tulemused on tervise infosüsteemis kättesaadavad.

Viimased uudised